Spalio 28 dieną Aukštelkės bibliotekoje vyko užsiėmimai skirti integruotai dienai „Mūsų kraštas“. Aukštelkės mokyklos 1-7 klasių mokiniai kartu su mokytojomis: Vilma Kardašiene, Jūrate Žeguliene ir Gitana Sudeikiene bibliotekoje klausėsi Aukštelkės bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Stasės Stonkienės pasakojimo apie Aukštelkės krašto istoriją, žymiausias vietas. Klausytis teko labai atidžiai, nes po to reikėjo dalyvauti viktorinoje ir iš girdėtos informacijos atsakinėti į klausimus, kuriuos parengė Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Roberta Ščeponavičiūtė. Vaikai aktyviai dalyvavo viktorinoje ir buvo apdovanoti prizais.

Antroji renginio dalis buvo praktinė. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Karolina Jasiukevičiūtė renginio dalyviams pristatė teorinę dalį apie teikiamą smėlio ir šviesos terapijos naudą. Su nekantrumu mokiniai laukė, kada galės išbandyti šviečiančius molbertus ir šviečiančius staliukus, kurie buvo pateikti skirtingai. Vieni buvo pripildyti kinetinio smėlio, kiti birių produktų dar vienas su didžiuliu gaubtu. Kiekvienas dalyvis galėjo išbandyti skirtingas piešimo technikas su teptuku, medinėmis šukutėmis, pirštais. Piešinių tema buvo susijusi su Aukštelkės kraštu.

Bibliotekoje vaikai išbandė inovatyvias veiklas, turėjo puikias galimybes kūrybiškai atsiskleisti, o tuo pačiu patyrė teigiamų emocijų, atsipalaidavo. Pabendravę kitoje aplinkoje nei kiekvieną dieną, į biblioteką žadėjo grįžti kaip aktyvūs skaitytojai.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė