2018 metų nerudeniškai  šiltą  rugsėjo 11 dieną Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos moksleiviai  ir mokytoja Žaneta Gineitiene atskubėjo į Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką.
Čia vyko integruota lietuvių kalbos pamoka  „Vytautas Vitkauskas, biblioteka, žodynai“.  Jaunieji klausytojai sužinojo daug naujo apie garbųjį kalbininką, jo gyvenimą, linksmesnius nutikimus, žodynų sudarymo ypatumus, sunkumus, apie Vytauto Vitkausko  nepamatuojamą indėlį į mūsų gimtosios lietuvių kalbos saugojimo, puoselėjimo, pagarbos  skrynią.  Vaikams buvo įdomu ir prasminga išgirsti faktus  apie vardo suteikimo Kuršėnų miesto bibliotekai subtilybes, apie jaunųjų filologų premijos atsiradimo istoriją.
Viktorinos apie Vytautą Vitkauską laimėtojai buvo apdovanoti prizais,  pakviesti į būsimą edukacinę parodą „Paliesk lietuvių kalbą  rankomis“, vyksiančią nuo rugsėjo 18 iki 29 dienos Vytauto Vitkausko bibliotekoje , ir į kitus bibliotekos  renginius. Mokytoja Žaneta Gineitienė domėjosi ir kitomis bibliotekos veiklomis, į kurias pasižadėjo noriai  įsijungti.

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė