Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje Metų knygos rinkimų akcija prasidėjo dar 2019 m. sausio mėnesį.
Kasmet jau nuo 2005 metų Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, LRT, Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kvietė skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. Akcija skatina Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą. Šių metų knygų vaikams penketukas – spalvotas, ryškus ir savo kūryba nepaliekantis abejingų nei mažiausių, nei didžiausių. Tad Vaikų literatūros skyriuje pirmieji knygą kandidatę pristatė Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ priešmokyklinio amžiaus „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai. Perskaitę Mariaus Marcinkevičiaus ir Aušros Kiudulaitės knygą „Draugystė ant straublio galo“ bibliotekoje vaikai ne tik išreiškė savo emocijas apie pelytės Patricijos ir dramblio Džeraldo draugystę, bet papasakojo ir apie savo geriausius draugus. Susitikimo pabaigoje „pelėdžiukai“ pasinėrė į kūrybines dirbtuves – išsikirpo ir pasigamino dramblio voką. O bibliotekininkė mažiesiems išdalino spalvotus pašto ženklus ir laiškelius, kuriuose savo nuoširdų palinkėjimą geriausiam draugui gerai apmąstę, susikaupę, su priešmokyklinio ugdymo pedagogės-metodininkės Daivos Navickienės ir auklėtojos padėjėjos Ilonos Radavičienės pagalba parašė grįžę į darželį. Vasario 13 dieną Violetos Palčinskaitės eilėraščių knygą „Eilėraščiai iš namų“ pristatė Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 2b klasės mokiniai. Visus juos atlydėjo ne tik mokytoja Danguolė Petrulienė, bet ir artimieji. Bibliotekininkė labai pasidžiaugė vaikais, atėjusiais padeklamuoti eilėraščių. Verta pastebėti, kad skaitant Violetos  Palčinskaitės eilėraščius neįmanoma nesišypsoti. Eilėraštukai lengvi, paprasti, nesudėtinga įsiminti mielus, kasdienius gražiausius žodelius. Tad visiškai su ta pačia nuotaika juos meniškai bei raiškiai deklamavo ir antrokėliai. Net dvi knygas pristatė Kuršėnų vaikų globos namų auklėtiniai. Jų pirmoji pasirinkta knyga – Daivos Čepauskaitės „Baisiai gražūs eilėraščiai“. Vaikai labai įdomiai pristatė knygą: raiškiai deklamavo, šmaikščiai skaitė. O štai prasidėjus Neringos Vaitkutės knygos „Klampynių kronikos“ inscenizuotam vaidinimui vyresnioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė net įsijungė kamerą išmaniajame telefone. Ši knyga – su daug paslapčių, šiek tiek kelianti baimę, žadinanti smalsumą versti vis kitą magišką knygos puslapį. Lygiai taip su šokiais ir muzika mažieji ugdytiniai suvaidino kelias scenas. O kuomet pasirodė ir „Baubas“, tai ir buvo visa renginio kulminacija. Visi vienu metu ir bijojome, ir juokėmės.
Tiesa, tikrai nepamiršome balsavimo. Visi dalyvavę akcijoje per išmaniuosius planšetinius kompiuterius atidavė savo balsą už labiausiai patikusią ir į širdelę įstrigusią knygą. Kuršėnų Vytauto Vitkausko Vaikų literatūros skyrius dėkoja visiems dalyviams ir juos šauniai paruošusiems pedagogams.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė