„Poezija – tai sielos kalba. Poeziją vieni mėgsta, kiti – ne. Ir kaip įtikinti tą nemėgstantįjį, kad poezija – tai sielos kalba, kuri dažnai pasako tiek daug! Ne tik apie žmogaus, bet ir apie visos tautos būseną. Kartais poeto lūpomis, regis, kalba visas pasaulis, kartais, atrodo, šaukia pati Žemė“.
Tokiais poeto Jono Mačiukevičiaus žodžiais 2017 m. vasario 7 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka pasveikino susirinkusius poezijos mylėtojus į muzikinę – literatūrinę poezijos popietę „Metų knygos rinkimai 2016“.  Biblioteka jau kelinti metai dalyvauja tradicinėje akcijoje „Metų knygos rinkimai“, kuri skatina skaitytojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir populiarinti skaitymą.
Šiemet aktyviausi bibliotekos skaitytojai turėjo galimybę pristatyti, aptarti ir išrinkti vieną labiausiai patikusią 2016 metų knygą iš poezijos kategorijos. Poezijos knygų penketuką sudarė: „Stuburo tik punktyrai“ (Eugenijus Ališanka), „Roma“ (Mantas Balakauskas), „Giedanti gaidžio galva“ (Stasys Eidrigevičius), „Adatos“ (Dainius Gintalas) ir „Singerstraum“ (Giedrė Kazlauskaitė).
Knygas susirinkusiems kūrybingai, apdainuojamai, vaizdžiai, jaukiai ir šiltai reprezentavo: mokytoja Olga Komarova, Šiaulių rajono švietimo centro, Trečiojo amžiaus universiteto atstovė Albina Budreckienė, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė ir jaunimo muzikos grupės „Neto“ nariai Ieva Šukytė ir Gustas Putvinskas (vadovė Nerilė Bernotienė). Pristatomos eilės pynėsi su gitaros melodija ir Vytauto Kernagio dainos „Išeinu“ žodžiais. Kūrinį atliko gimnazistai Deimantas Matas ir Ovidijus Prekeris (mokytoja Irena Maneikienė).
Prieš atiduodant balsus už labiausia patikusią knygą, įsivyravo pokalbis apie šiuolaikinę lietuvių poeziją. Daugelis skaitytojų pastebi, kad poezija tolsta nuo skaitytojų, tampa vis vulgaresnė, kupina banalybių ir keiksmažodžių, darosi įmantri, vis sunkiau suvokiama ir nepatraukli. Tačiau bibliotekos lankytojai neliko abejingi pristatytoms poezijos knygoms. Džiaugėsi turėdami galimybę perskaityti, išgirsti ir pajusti kitokį poetinio teksto malonumą. Savo simpatijas popietės dalyviai atidavė tiesioginiu, „slaptu“ balsavimo būdu, „Metų knygos“ internetinėje svetainėje, pasitelkiant planšetinius kompiuterius.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja