Ankstyvą  2019 metų birželio 28-osios rytą  Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkai išsiruošė į tradicinę,  vasaros pradžioje vyriausiosios metodininkės Audronės Kiršinaitės organizuotą, turiningą metodinę-pažintinę kelionę.
Ekskursijos dalyviai pirmiausia apsilankė Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje.  Pranciškonų vienuolis brolis Bernardas Saulius Belickas OFM pasidalino savo mintimis apie tikėjimą, gyvenimą laisvoje Lietuvoje, trumpai apžvelgė Kretingos bažnyčios istoriją.
Svarbiausias kelionės tikslas – apsilankyti naujai, tik 2018 m. pabaigoje atidarytoje, Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje, pasidalyti su kolegėmis darbo patirtimi, pasisemti  idėjų savo darbo tobulinimui.
Iš Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos direktorės Birutės Karčiauskienės sužinojome, kad naujos bibliotekos statyba užtruko dešimtmetį (pradėta statyti 2008 m.), jos įkūrimas kainavo beveik 4,2 mln. Eur. Naujose bibliotekos patalpose ( plotas – 3100 kv. m) yra modernus Medijų centras, Vaikų ir jaunimo edukacijos erdvė, vartotojų poreikiams pritaikyta skaitykla su įrašų klausymui pritaikytomis vietomis, konferencijų salė.  Šiaulių rajono bibliotekininkus sužavėjo  šiuolaikiška  bibliotekos  aplinka, pritaikyta įvairioms skaitytojų grupėms,  turiningos fotografijų,  keramikos,  knygų parodos, darbuotojų kūrybiškumas ir profesionalumas.
Išvykos pabaigoje apsilankėme Plungės rajone, netoli Platelių įsikūrusiame  Šaltojo karo muziejuje.
Metodinė-pažintinė kelionė suteikė galimybę pasisemti naujų idėjų, pamatyti dar neregėtas vietas,  ir trumpam atitrūkti nuo kasdienių darbų.

Rita Nesavaitė,
Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja

Nuotraukos Almanto Šlivinsko