Šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, kuri neįsivaizduojama be margučių. Nuo seno tikėta, kad kiaušinių marginimas turi magiškos galios. Vieni renkasi tradicinį marginimą vašku arba dažymą svogūnų lukštuose, kiti – pasitelkia neįprastus marginimo būdus: su šilkiniais kaklaraiščiais, dekupažo ar ebru techniką, kitas naujoves.
2018 m. kovo 21 d. būrys vaikų  Meškuičių bibliotekoje nutarė išbandyti naujovišką būdą – marginimą  dažais ant vandens. Pamokėlę vedė edukatorė  Gitana Miežienė. Vandens paviršiuje teptukais  paskirstomi atitinkami dažai,  pagaliuku sukuriamas norimas  vaizdas, į kurį  po to merkiamas kiaušinis. Ištraukus kiaušinis pasidengia stebinančiais dažų  raštais. Norėjosi vėl ir vėl  bandyti kurti vis kitokį spalvų žaismą.
Kiaušinių dekoravimas – malonus užsiėmimas, laikas prabėgo labai greitai, ir rezultatas džiugino.

Vilma Briedienė,
Meškuičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė