2018 m. vasario 7 d. Meškuičių bibliotekos lankytojai turėjo galimybę  išbandyti naują  edukacinį užsiėmimą  – „Ebru meną , arba tapymą  ant vandens“, kurį pristatė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios  bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus  kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė.  Edukatorė papasakojo, jog  Ebru menas jau nuo VI amžiaus buvo žinomas Kinijos imperatoriams, kurie šią  tapybos ant vandens techniką  naudojo gaminant slaptus dokumentus. Tik vėliau, jau  XVI-ame amžiuje, iš Turkijos į Europą atgimusi ir paplitusi minėta technika buvo naudojama įvairiems papuošimams bei rankraščių aplankalams dekoruoti.
Bibliotekos skaitytojai  bandė  vonelėje  ant sutirštinto vandens, naudodami ebru gamtinius dažus, ebru teptuku ištaškyti spalvas, po to specialiomis lazdelėmis bei  šukomis suformuoti  raštus ir ornamentus.  Gautas piešinys nuo vandens buvo  perkeliamas ant ebru popieriaus lapų.
Teigiama, jog tapyba ant vandens ramina,  skatina kūrybiškumą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą, veikia atpalaiduojančiai. Ebru meno techniką lengvai įvaldo dauguma įvairaus amžiaus žmonės, vaikai, nes nereikia turėti jokių specialių meninių sugebėjimų. Šiame metode susitinka trys stiprūs veiksniai – vanduo, spalvos ir judesys. Su jais bendraujantis kūrinio autorius – kūrybiškas tarpininkas. Ebru menas traktuojamas, ne tik, kaip meno rūšis, bet ir terapijos priemonė. O pasisėmę teigiamų emocijų ir nupiešę nepakartojamus  savitus kūrinius,  buvo nuoširdžiai džiaugiamasi.

Vilma Briedienė,
Meškuičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė