Artėjant Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei 2018 metų pavasarišką balandžio 19-osios dieną, kai saulutė šildo vis stipriau ir maloniau, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkę Vilmą Grudžinskienę aplankė Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ Montessori grupės auklėtiniai. Na, tiksliau ne bibliotekininkę vaikai atėjo aplankyti, o susipažinti su bibliotekoje esančiomis knygomis bei edukacijomis. Džiugina tai, jog „Riešutėlių“ grupės vaikučiai matyti buvo tikrai ne pirmą kartą. Kai kurie kartu su tėveliais jau yra net  bibliotekos skaitytojai. Lydimi auklėtojos metodininkės Loretos Mickevičienės ir auklėtojos padėjėjos Loretos Stulpinienės,  vaikai panoro susipažinti su biblioteka, jos taisyklėmis bei funkcijomis ir bibliotekininkę užvertė įvairiausiais klausimais. Apžiūrėję, pavartę knygeles ir pažaidę su smėlio staliukais, mažieji bibliotekos lankytojai buvo pakviesti į bibliotekos patalpose esančią kino erdvę. Užtemdžius langus ir išjungus šviesą, vaikai pasijuto tarsi kino salėje. Bibliotekininkė buvo paruošusi kelis mokomuosius videofilmukus. Pasimokėme skaičiuoti bei susipažinome su raidėmis. Juk norint išmokti skaityti, būtina pažinti visą abėcėlę. Pagirtina, kad „riešutėliai“ jau puikiai skaičiuoja ir pažįsta raideles.
Turbūt patys maloniausi ir įdomiausi apsilankymai būna būtent darželinukų. Keturmečiai – šešiamečiai juk tokie smalsūs! Jiems viskas, kas nauja ir dar nepatirta, yra įdomi ir neįkainojama patirtis, o bibliotekininkės mažuosius svečius visada pasitinka su šypsenomis ir niekada nesako „Viso gero“,  tariame tik „Iki pasimatymo“, nes viliamės, kad susitiksime dar daug kartų.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė