Lapkričio 28-ąją dieną, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kužių padalinio bibliotekininkės N. Viktoravičienė ir R. Bielskienė pakvietė 1-3 klasių mokinius ir jų mokytojas V. Trasevskienę, D. Petrauskienę, R. Lukauskienę į susitikimą su vaikų rašytoja, menininke Igne Zarambaite. Į literatūrą Ignė Zarambaitė įžengė 2015 m., kai antrajame Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse su pasaka „Emilio laiškas“ laimėjo geriausio metų debiuto nominaciją. 2016 m. pasirodė antroji autorės knyga „Skudurinukė“, 2017 m. trečioji – „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“. Šių metų pradžioje pasirodė ir ketvirtoji knyga – „Stebuklingi senelio batai“.

Rašytoja pasakojo apie save, savo pomėgius. Pasirodo, kad ji ne tik  kuria nuostabias istorijas vaikams ir rašo knygas, bet dar mėgsta žaisti futbolą, meistrauja lėles. Viena iš jų – Enrikas pas mokinius atkeliavo kartu su kūrėja. Viešnia vaikams papasakojo, kaip ir iš kokių medžiagų ji kuria lėles ir paminėjo, kad  kiekvienai jų, būtinai įdeda širdį, nes, anot autorės, lėlė neatgytų. Lėlės – jos knygučių personažai. Rašytoja pasidžiaugė, kad daugelis mokinių jau skaitė jos knygutes. Papasakojo kaip kilo idėjos jas rašyti. Burbulų pūtimo konkurso metu atrinko porą mokinių, kuriems įteikė naujausias knygutes. Daugiausiai emocijų vaikams suteikė lėlės gamyba. Vaikai gavo ir namų užduotį: būtinai sugalvoti savo pagamintai lėlytei vardą ir įdėti mažą širdelę, kad ji taptų „gyva“.

Po susitikimo su Kužių gimnazijos pradinukais, rašytoja Ignė Zarambaitė skubėjo į Ginkūnus. Čia literatūrinį-edukacinį užsiėmimą, ir susitikimą su autore Igne Zarambaite organizavo Ginkūnų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Rimvida Linauskienė. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Ginkūnų renginių salė prisipildė Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos 2 klasės mokinukų šurmulio. Mažiesiems ir jų mokytojoms paliko neišdildomą įspūdį rašytojos charizmatiškumas, išskirtinis gebėjimas bendrauti su bet kurio amžiaus vaikais.

Įdomūs susitikimai, turiningos edukacinės veiklos, suteikia viltį, jog vaikai ateityje dažniau į rankas paims knygutę, ir kas kart  tobulins skaitymo įgūdžius.

Šiuos susitikimus organizavo Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka vykdydama Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą ,,Skaityk ir veik“. Projekto partneriai Šiaulių rajono savivaldybė.

Rasa Lukauskienė,
Kužių gimnazijos 2 kl.  mokytoja