Išlydėjęs vasarą rugsėjis
Beldžiasi į dar šiltas duris,
Sako; „Aš esu rudens nešėjas,
O tu, vaike, būki mokinys.

Čežantys rugsėjo lapai vėl pašaukė vaikus į mokymo įstaigas. Rugsėjo 1-ąją Ringuvėnų bibliotekoje taip pat sugužėjo vaikai – vyko literatūrinė valandėlė „Laisvi į žinių šalį“. Vyresnioji bibliotekininkė Janina Butnorienė renginį pradėjo eilėmis apie rugsėjo 1-ąją, mokyklą, rudenį. Bibliotekininkė linkėjo didelio žingeidumo, smalsumo, svajonių ir atkaklaus darbo moksle. Vaikams įteikė dovanų: sąsiuvinį su rašymo priemone, prašydama, kad į šį sąsiuvinį per visus mokslo metus užrašinėtų geras ir gražias mintis, kurias ras skaitydami knygas ar išgirs mokykloje.
Antroje renginio dalyje, bibliotekininkė vaikams priminė, kad visą vasarą bibliotekose vyko skaitymo akcija „Vasara su knyga“. Vasaros skaitymo iššūkį bibliotekoje pasirinko keturi skaitytojai. Du iš jų – Danielė Glazauskaitė ir Esmantas Kazlauskas įveikė visas užduotis. Jiems atiteko akcijos prizai. Sabinai Lapinskaitei pritrūko keturių knygų iki visų užduočių įvykdymo – jai paguodos prizas: atšvaitas ir spalvinimo knygutė.
Renginio pabaigoje vaikai kieme, ant asfalto, piešė vasaros nuotykius ir prisiminimus.
Išsiskirstant su aktyviaisiais skaitytojais bibliotekininkė Janina vaikams linkėjo kantrybės būsimais mokslo metais, nes po jų laukia prizas – 3 mėnesiai atostogų.

Janina Butnorienė,
Ringuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė