Gegužės 25 d. Seime, istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje, pagerbti aktyviausi 2015 metų skaitytojai ir skaitomiausių knygų autoriai. Bibliotekų metams paminėti skirtame renginyje pasveikinti daugiau kaip 130 knygų mylėtojų iš beveik 70 Lietuvos bibliotekų.
Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka išrinko ir delegavo į iškilmingą renginį dvi aktyviausias skaitytojas – Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos skaitytoją Janiną Bartkevičienę, iš suaugusiųjų, ir jaunąją skaitytoją – Aidą Šiuipytę, Šakynos pagrindinės mokyklos antrokę, skaitančią Šakynos bibliotekoje.
Savo skaitytojus lydėjo:  Joneta Filinskė, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja bei  Zina Keturakytė, Šakynos bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė.
Apdovanotųjų tarpe buvo ir Šiaulių universiteto bibliotekos skaitytoja Agnė Pranckutė. Ji yra ir Šakynos bibliotekos skaitytoja. Tai pirmoji  biblioteka, kurioje ji pradėjo skaityti. Džiugu, kad Šakynos biblioteka turi net du geriausius skaitytojus.
Renginio dalyvius priėmė ir pasveikino akcijos iniciatorė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, kalbėjo rašytoja, menotyros mokslų daktarė Kristina Sabaliauskaitė bei populiarus vaikų rašytojas Vytautas Račickas. Žodis buvo suteiktas ir keletui aktyviausių skaitytojų. Susirinkusieji  klausėsi dainuojamosios poezijos atlikėjo Žilvino Ališausko. Skaitytojus iškilmingai pasveikino, padėkas ir atminimo dovanas įteikė Lietuvos Respublikos  Seimo nariai. Po oficialios dalies, prie vaišių stalo dalyvius pasitiko, žaidė bei linksmino, kartu fotografavosi, rašytojos Linos Žutautės populiarios knygos personažas Kakė Makė.
Jaunoji Šakynos bibliotekos skaitytoja Aida Šiuipytė nepraleido progos įsiamžinti su rašytoju Vytautu Račicku.
Vitražo galerijoje eksponuojama skaitomiausių lietuvių autorių knygų paroda. 2015 metais skaitytojai dažniausiai iš bibliotekų ėmė šių mūsų šalies autorių knygas: Kristinos Sabaliauskaitės, Romualdo Granausko, Irenos Buivydaitės, Andriaus Tapino, Rūtos Vanagaitės, Roko Flick, Nijolės Narmontaitės, Aldonos Ruseckaitės, Apolinaro Čepulio, Algimanto Čekuolio, Alvydo Šlepiko.
Vaikai mieliausiai rinkosi Linos Žutautės, Vytauto Račicko, Vytauto V. Landsbergio, Kristinos Gudonytės, Rebekos Unos, Danguolės Kandrotienės, Tomo Dirgėlos knygas.

Zina Keturakytė,
Šakynos bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Plačiau apie renginį >>http://alkas.lt/2016/05/26/seimas-pagerbe-aktyviausius-biblioteku-knygu-skaitytojus/