2017 m. spalio 18 d. Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos lėlių teatro ,,STEBUKLINGAS LAGAMINAS“ lėles aplankė Gruzdžių gimnazijos pirmokėliai su mokytoja Reda Vaičiuliene. Apsilankymo tikslas – susipažinti su lėlininko profesija. Vyresnioji bibliotekininkė Jurgita Jasiškytė pristatė bibliotekos lėlių teatro lėles, papasakojo, nuo ko reikia pradėti statyti spektaklį. Visko pradžia – knygos. Kiek daug reikia jų perskaityti, kad atrastum būtent tą, pačią geriausią pasakėlę, kurią norėtum lėlių pagalba pasekti kitiems. O ir lėles pasigaminti nėra taip lengva, nes kiekvieną kartą jos vis kitokios, pagamintos iš skirtingų priemonių, nevienodas ir jų valdymas.
Mažieji žiūrovai pabandė ir patys pavaidinti draugams. Stebint spektaklį, atrodo, kad labai paprasta – judini lėlę, kalbi už ją ir atrodo gražu. Deja, ne taip lengvai viskas sekėsi: ir lėlytės ,,neklausė“, ir žodžiai staiga kažkur dingo. Priėjome vieningos išvados, kad vaidinti scenoje, matant žiūrovams, oi kaip nelengva. Iš pat pradžių atrodė, kad lėlininko profesija – pati lengviausia, o pabaigoje, išbandžius šią kūrybingą veiklą,vieningai nusprendė, kad tai tikrai sunki. Svarbiausia – vaidinti taip, kad ,,vaikai patikėtų, o suaugę – nustebtų!“.

Jurgita Jasiškytė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė