Net du penktadienius iš eilės – 2019 metų gegužės 24 d. ir 31 d. visi norintys, tie, kurie mėgsta lego, kuriems patinka dėlioti iš mažų, smulkių detalių, mąstyti ir kurti turėjo galimybę konstruoti ir programuoti su „LEGO WeDo 2.0, LEGO Mindstorms Education EV3 ir mokomaisiais rinkiniais „Fishertechnik“. Konstruktoriai bibliotekoje „apsigyveno“ dėl Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuoto projekto ,,Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Šiame projekte dalyvauja ir Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Abu kartus susidomėjimas buvo itin didelis, susirinko įvairaus amžiaus vaikai – nuo darželinukų iki paauglių. Pastebėjome, kad lego konstravimas taip pat skatina ir daugiau bendrauti, komunikuoti vienam su kitu, tai puiki ir išmani veikla niūriai nuotaikai praskaidrinti, lavina vaizduotę. Dėkojame sumaniems jaunuoliams už puikiai praleistą laiką – kadangi sulaukėme klausimų, ar dar vyks tokie užsiėmimai, pažadėjome dar ne vieną edukacinį užsiėmimą bibliotekoje turiningam laikui praleisti.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė