Paskelbta  Rgp 25, 2014

Kužių Biblioteka

Bibliotekos istorija

Kužių biblioteka  buvo įkurta 1947 metais. Per ilgą savo veiklos laikotarpį keletą kartų buvo perkeliama  iš vieno vietos  į kitą, keitėsi ir bibliotekos darbuotojai.
Ilgesnį laiką Kužių bibliotekoje dirbo Michalina Kildišienė, Janina Songailienė, Dalia Liutkuvienė.
Nuo 1996 m. bibliotekoje dirba Nijolė Viktoravičienė, nuo 2018 m. bibliotekoje dirba ir Rita Bielskienė.
2016 metais Kužių  biblioteka perkelta į naujas, jaukias patalpas. Šiuolaikiškai įrengtoje bibliotekoje gyventojams teikiamos įvairios paslaugos. Bibliotekoje sukaupta virš 8000 dokumentų. Fondą sudaro ne tik knygos ir periodiniai leidiniai, bet ir garsiniai, regimieji dokumentai. Atvirame bibliotekos fonde vartotojai gali rasti grožinės literatūros, įvairių mokslo šakų, kraštotyrinių bei informacinių leidinių.
Biblioteka kviečia nemokamai naudotis MINI darbo biuru ir INFO erdve, kurie yra aprūpinti IT technika su grafinio dizaino kūrimo programomis ir verslo organizavimui reikalinga literatūra. Šios erdvės skirtos vieno žmogaus privačiam darbui – verslui vykdyti, mokymuisi ar studijų darbui rašyti.
Bibliotekoje organizuojami įvairių formų renginiai: spaudinių parodos, literatūrinės popietės ir rytmečiai, garsiniai skaitymai, viktorinos ir kt.
Biblioteka  yra vykdžiusi projektus:  ,,Jaunasis knygnešys“, ,,Sveikatos gūsis“, kuriuos finansavo Šiaulių rajono savivaldybės administracija.
Kužių biblioteka aptarnauja Amalių, Beržynės, Gražuolių, Ilgviečių, Kasčiukų, Kuzavinės, Lukšių, Noreikių, Normančių, Purvynės, Smiltynės, Švendrės kaimų ir Kužių miestelio gyventojus.
Biblioteka bendradarbiauja su švietimo ir ugdymo įstaigomis: Kužių gimnazija ir Kužių lopšeliu-darželiu ,,Vyturėlis“. Organizuojant renginius bibliotekai  noriai talkina ir kultūros darbuotojai. Kiekvienas užsukantis į biblioteką yra maloniai sutinkamas ir laukiamas.

Bibliotekos teikiamos paslaugos

Nemokamos paslaugos:

♦ spaudinių išdavimas į namus ir vietoje;
♦ gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymas;
♦ naudojimasis kompiuteriu ir internetu;
♦ atsakymas į bibliografines ir kitas skaitytojų užklausas;
♦ knygnešystė (spaudiniai į namus neįgaliems ir senyvo amžiaus žmonėms);
♦ informacijos paieška prenumeruojamose duomenų bazėse NAXOS Music Library (anglų k.), EBSCO Publishing, Infolex — Lietuvos teisinė duomenų bazė;
♦ konsultavimas naudojimosi Viešosios bibliotekos elektroniniu katalogu ir Lietuvos Integralios Bibliotekų Informacinės Sistemos (LIBIS) suvestiniu katalogu;
♦ MINI darbo biuro vieta su nemokamu internetu, verslo organizavimui reikalinga literatūra.
♦ edukaciniai užsiėmimai;
♦ renginiai, parodos, susitikimai, diskusijos.

Mokamos paslaugos:

♦ dokumentų A4 formato kopijavimas, skenavimas, spausdinimas;
♦ teksto rinkimas;
♦ duomenų perkėlimas į elektronines laikmenas;
♦ skaitytojo pažymėjimo išdavimas.

Kategorijos BIBLIOTEKOS
Pasidalinti įrašu
  • 6,317
Meškuičių Biblioteka
Kurtuvėnų Biblioteka

1 Comment