iskirpta-300x15518-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė skelbia – „Kartu mes kuriame ateitį“. Šių metų balandžio 23–29 dienomis, Nacionalinės bibliotekų savaitės dienomis, kaip ir kasmet, Lietuvos bibliotekose bus rengiami knygų pristatymai, susitikimai su skaitytojais, bendruomene, veiks kūrybinės laboratorijos. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kužių struktūrinio teritorinio padalinio vyresnioji bibliotekininkė Nijolė Viktoravičienė įsijungdama į Nacionalinės bibliotekų savaitės veiklas suorganizavo kūrybines filmukų kūrimo dirbtuves.
2018 m. balandžio 20 d. į Kužių bibliotekos Info erdvėje rinkosi Kužių gimnazijos IV pradinės klasės mokiniai kartu su mokytoja Rasa Lukauskiene. Mokiniai į kūrybines dirbtuves atvyko nusiteikę ypatingai darbingai. Apsilankymo tikslas – supažindinti ir praktiškai išbandyti planšetinius kompiuterius ir filmukų kūrimo programą „iMovie“. Užsiėmimą vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė. Išklausius šiek tiek teorinių patarimų apie filmukų kūrimą netrukus prasidėjo praktiniai užsiėmimai: mokiniai filmavo, fotografavo savo klasės draugus, aplinką ir rinko medžiagą būsimam trumpo filmuko kūrimui. Sugalvojus idėja buvo svarbu ją sudėlioti, parinkti tinkamus žodžius ir vaizdus. Daug teigiamų emocijų suteikė sukurtų filmukų peržiūra. Vaikai džiaugėsi vieni kitų darbais ir savo sukurtus filmukus būtinai norės pasidalinti su tėveliais ir draugais. Tema kūrybai buvo laisva, todėl įgyvendinta įvairių idėjų: vieni kūrė klasės draugų pristatymus, kiti išgalvotus pasakojimus ir kt. Buvo smalsu pamatyti ir įvertinti vieni kitų sukurtus kūrybiškus filmukus. Po peržiūros vyko diskusija ir pasidalinta pasitarimais į ką labiau reikėtų atkreipti dėmesį prieš pradedant rinkti medžiagą būsimam filmukui. Edukacijos dalyviai džiaugėsi, jog išmoko lengvai kurti filmukus ir įgijo žinių, kurias pritaikys ateityje įvairiose veiklose.
Šis užsiėmimas skirtas skatinti vaikų kūrybiškumą, užimtumą, suburiant juos kurti inovacijomis ir informacinėmis technologijomis paremtus kūrybinius projektus. Išsiskyrėme su mintimis, jog jau savaitgalį kiekvienas vaikas namuose kurs savo šeimos pristatymo filmukus, o kitą kartą – knygų pristatymo filmukus bibliotekoje. Smagu, jog turime ateities planų ir tikimės, jog pavyks juos įgyvendinti.

Roberta Rasikienė,