Paskelbta  Lap 23, 2016

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „RODOM“

Lapkričio 22 dieną į vaizdo siužetų „Rodom’2016“ festivalio dirbtuves, kurios vyko Šiaulių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, rinkosi Šiaulių miesto ir rajono moksleiviai. Šių metų konkurso tema – manipuliacija tikrove ir informacija. Tema nėra lengva, todėl moksleiviai išgirdo patarimus iš profesionalų.
Šiaulių universiteto dėstytojas Modestas Grigaliūnas skaitė paskaitą apie manipuliaciją. Dėstytojas vaikams pasakojo apie propagandą politikoje, istorijoje, demonstravo nuotraukas ir vaizdo siužetus, kuriuose yra manipuliuojama žmonių jausmais. Į diskusiją įsitraukė ir jaunimas, svarstęs, kas vaizduojama nuotraukose ir kokius jausmus jos žadina.
Apie antraštes, tiesą ir melą žiniasklaidoje moksleiviams pasakojo žurnalistė Asta Stankūnienė. Vaizdo-garso režisierius Vytautas Mika vaikams demonstravo kadrus iš filmuotos medžiagos ir pasakojo, kaip vaizdo pagalba kurti skirtingus pašnekovo įvaizdžius – sumenkinto, išaukštinto žmogaus.
Išklausę profesionalų patarimus moksleiviai pažadėjo sukurti savo vaizdo siužetus, kurie bus publikuojami naujienų portale Etaplius.lt.
Nespėję, bet norintys dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse kviečiami  lapkričio 29 dieną 15 valandą į Meškuičių biblioteką, ten Etaplius.lt komanda kartu su mokiniais kurs filmukus konkursui.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,195
ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ KURTUVĖNUOSE
UŽSIĖMIMAS „SENO ŽAISLO ISTORIJA“ AUKŠTELKĖS BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų