2017 metų lapkričio 14 dieną, įsibėgėjus Šiaurės šalių bibliotekų savaitei, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės išvažiavo į svečius pas VšĮ Eterna Vita vaikus. Kaip visada darbuotojos buvo pasitiktos svetingai. Šiek tiek pasibičiuliavę, paklausėme vaikų, ar jie yra girdėję, kas gi ta Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kuo ji svarbi ir įdomi. Džiugu, kad vaikams tai nebuvo naujiena. Netgi išvardino kelias Šiaurės šalis! Taip ir pradėjome skaitymus žvakių šviesoje. Iš suomių kalbos išverstą tekstą autorės Mauri Kunnas bibliotekininkė skaitė išraiškingai ir paslaptingai. Vaikai palinkę virš stalų ir prisėdo arčiau norėdami įsiklausyti ir įsijausti į pasakojimą. Knygos „Lobių sala“ personažai keliavo į Kaulų salą ieškoti paslėpto lobio. Klausantis tikrai netrūko nuotykių ir azarto ieškant paslėpto lobio. Patiems mažiausiems taip atidžiai išklausius istorijos pasiūlėme pasivaišinti pagrindinio knygos personažo taip pamėgto sūrio. Gaila, kad laikas pralėkė nepastebimai ir teko atsisveikinti, pažadėjus greit susitikti ir kitose veiklose. Padėkojome VšĮ Eterna Vita vadovei Astai Bugienei už svetingumą ir bendradarbiavimą, susirinkome knygas apie baisiuosius piratus ir grįžome į biblioteką planuoti kitų Šiaurės šalių bibliotekų savaitei skirtų renginių.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė