Mūsų gyvenimai tėra akimirkų virtinės – jei pražiopsosi tas akimirkas, pražiopsosi visą gyvenimą.

Robin Sharma

Šmirinėja, fotografuoja, lenda per tvorą, lipa į medį, kalbina žmones, o rankose – fotoaparatai, mobilūs telefonai, planšetiniai kompiuteriai – nenustebkit ir neišsigąskit. Tai projekto „Nežiopsok! Kas dar liko – užfiksuok“ jaunieji vykdytojai – „detektyvai“,  pasirengę užfiksuoti tai, kas dar likę, kas greitai nugrims praeitin. Šį projektą dalinai finansuoja Šiaulių rajono savivaldybė, vykdo Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka, subūrusi jaunų žmonių komandą.

Šiltą rugpjūčio 25 dienos popietę, pakviesti Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos, prie Kuršėnų paplūdimio „Palangikė“ susirinko vykdomo projekto dalyviai ir partneriai, šaunus jaunimas, jų vadovai: VŠĮ  Kuršėnų Politechnikos mokyklos foto-dizaino studijos vadovė Inga Viršilienė, skaityklos vedėja Rasa Stepanavičienė, Daugėlių mokyklos mokytoja Dalė Janušauskienė, bibliotekininkė Jūratė Bartkevičienė, Kuršėnų globos namų bibliotekininkė Danutė Daunienė.

Susitikimo vieta pasirinkta neatsitiktinai. Ši vieta simboliškai atspindi projekto dvasią: iš šių karjerų kasamo molio buvo gaminamos plytos visai Lietuvai, iš čia matosi buvę Daugėlių statybinių medžiagų susivienijimo likę pastatai, elektros transformatorinės pastotė, keramikų cecho, vadinamo, „Puodine“, senieji pamatai ir naujieji, pakeitę paskirtį. Šalia – jau tik numanomo buvusio siaurojo geležinkelio, žmonių vadinamo „gelžkeliuku“, vėžė. Tolėliau – asfaltbetonio bazė, dar toliau matyti buvusio Pavenčių cukraus fabriko aukštieji kaminai.

Poeto, kuršėniškio, Vacio Reimerio  posmais apie gimtinę popietę pradėjo jaunieji skaitovai. Juos paruošė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Karolina Jasiukevičiūtė.

Šiaulių rajono Jaunimo reikalų tarybos koordinatorė, bibliotekos globėja Simona Dambrauskienė džiaugėsi bibliotekos vykdomu projektu, jo nauda ir prasmingumu bendruomenės nariams, skaitytojams.

Istorikas, pedagogas, taip pat šio susibūrimo vietos, vadinamo Keramikų mikrorajono, seniūnaitis Rolandas Tamošaitis skaitė pranešimą apie senąsias Kuršėnų fotografijas, atpažinimo ypatybes, fotografavimo pokyčius.

Gausiai susirinko kaupiamos informacijos pateikėjai: buvę Daugėlių statybinių medžiagų gamybinio susivienijimo, Mašinų remonto gamyklos, Miškų ūkio, Šiluminių tinklų, kitų įmonių darbuotojai, atsinešę senų nuotraukų, kurias paskolins bibliotekos vykdomo projekto medžiagai. Padėkos raštu ir knyga apie Kuršėnų biblioteką apdovanota Danutė Skarbalienė ir Jurga Sokienė už bibliotekai padovanotas originalias nuotraukas, nuoširdų bendradarbiavimą.

Komandos nariai ir jų vadovai už pradėtus darbus buvo apdovanoti prizais: atmintukais ir planšetinių kompiuterių dėklais.

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė, projekto vadovė.

Nuotraukos Jonetos Filinskės ir Robertos Rasikienės.

2015 08 26, Kuršėnai

savivaldybeKursenu bibliotekos EXLibri NAujasNaujas paveikslėlis