2019 m. birželio 21 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje buvo organizuojamos robotikos užsiėmimas su Lego Mindstorms EV3 konstruktoriais. Užsiėmimo metu jaunuoliai turėjo galimybę konstruoti ir programuoti su LEGO Mindstorms Education mokomaisiais rinkiniais. Moderni LEGO Education metodika skatina bei tobulina XXI amžiuje aktualiausias kompetencijas: problemų projektavimo trimatėje erdvėje, galimų sprendimo būdų tyrinėjimo, algoritminio mąstymo lavinimo, kūrybiškumo ir viešojo kalbėjimo, prezentacijų įgūdžių, ugdo pasitikėjimą mąstyti nestandartiškai.
Šis užsiėmimas buvo organizuojamas pagal Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuotą projektą ,,Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, į kurį įsitraukė Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Užsiėmimo metu jaunuoliai mokėsi valdyti sukonstruotus mechanizmus, atpažinti ir įvardyti technines konstruktoriaus dalis.
Užsiėmimo pradžioje buvo pademonstruotas bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Dovilės Navickaitės jau surinktas robotas – šuniukas. Pristatytos jo funkcijos, pademonstruota, kokiu būdu jis programuojamas ir pan. Jaunuoliai patys išsirinko, kokius modelius nori surinkti ir noriai kibo į darbus. Vienas iš sudėtingiausių modelių, kuris buvo konstruojamas užsiėmimo metu – „Gyro boy“. Šis modelis jį užprogramavus laiko pusiausvyra, gali judėti įvairiomis kryptimis, pagal tam tikras spalvas atlieka skirtingas funkcijas. Taip pat buvo surinktas modelis, kuris galėjo sukinėtis, pakelti tam tikrus daiktus ir kt.
Jaunuoliai džiaugėsi sukurtais robotais ir jų atliekamomis funkcijomis. Užsiėmimas praėjo greitai ir kitą kartą dalyviai jau planuoja rinkti dar sudėtingesnius modelius.

Dovilė Navickaitė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė