Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje nuo 2018 m. spalio 4 d. eksponuojama Kuršėnų miesto garbės pilietės, tautodailininkės, kolekcininkės SIGITOS LUKIENĖS staltiesių kolekcijos paroda „Išskirtinės staltiesės iš įvairių pasaulio šalių“.
Staltiesės – reikšmingos stalų puošmenos, atliekančios funkcijas, kurias kasdienio gyvenimo šurmulyje tiesiog ignoruojame. Staltiesės turi didelę reikšmę visų mūsų kasdieniam gyvenimui. Jos ne tik puošia stalą, bet ir stebuklingai padeda sukurti šventinę nuotaiką, jaukumą, suteikia buvimo drauge džiaugsmą. Eksponuojamoje parodoje puikuojasi ir pačios autorės siuvinėta staltiesė atstovaujanti Lietuvos šalį. Kaip pasakoja kolekcininkė, staltiesių yra sukaupusi daug daugiau negu galėjo išeksponuoti bibliotekoje.
Kviečiame pasigrožėti spalvotomis, nėriniais arba kutais dekoruotomis, išskirtiniais raštais padabintomis staltiesėmis. Paroda veiks iki 2018 m. lapkričio 5 d.

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos informacija