2018 m. sausio 9 dieną į Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką sugužėjo maži ir dideli poezijos mėgėjai, kur vyko popietė „Poezija – širdies šešėlis“, skirta akcijai „Metų knygos rinkimai 2017“.
Biblioteka siekianti dar labiau aktyvinti skaitymo skatinimą ir populiarinti lietuvių autorių kūrybą, dalyvavo akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ paskelbtame paraiškų konkurse ir laimėjo poezijos knygų penketuką. O su poezijos knygų penketuku biblioteka sulaukė ir vienos iš knygų nominančių – autorės, poetės, literatūros kritikės, prozininkės Agnės Žagrakalytės, kuri pristatė naujausią eilėraščių knygą „Štai“. Ši knyga  – dešimties metų pasaulio stebėjimas: eilėraščiai apie meilę vengiant savistabos. Atsivertus knygą skaitytoją visų pirma pasitinka mintis: „Šios knygos aš labai stengiausi nerašyti“, tai atskleidžia, koks stiprus užsispyrimas ir talentas kaskart kūryboje lydi A. Žagrakalytę.
Viešnia iš tolimojo Briuselio pradėdama knygos pristatymą, kiek sudvejojo, kaip suprantamai ir aiškiai pristatyti eilėraščių rinkinį jaunajai kartai ir kaip pasielgti, kad neliktų nuskriausti suaugę. Tačiau autorei perskaičius keletą savo kūrybos eilėraščių, pasipylė įvairūs auditorijos klausimai, o tai bylojo, kad jos kūryba suprantama ir artima tiek jauniems, tiek vyresniems.              Naujausiame poezijos rinkinyje daugiausia eilėraščių apie meilę, moteriškumą, nors poetė teigė, kad dalis eilėraščių gimsta iš buities, kai kuriuose užrašytuose eilėraščiuose atsispindi realaus gyvenimo situacijos. O eilės jai kuriasi labai paprastai, visai kaip ritmiškas ėjimas. Paklausta, kuo jos knyga geresnė už likusias keturias poezijos penketuke, ji juokaudama atsakė: tuo, kad ji vienintelė moteris tarp keturių kūrėjų vyrų poezijos kategorijoje, ir tuo, kad jos kūriniai lengvi, gražūs, be žiaurumo, pykčio, negandų, o labiau spinduliuojantys meile.
Minėta knyga A. Žagrakalytės kūrybiniame bagaže – penktoji, o tarp poezijos – trečioji, nors mieliau rašo grožinius kūrinius, tačiau ketvirtoji poezijos knyga gerbėjams jau pažadėta.
Atėjusieji turėjo galimybę savo simpatijas už pristatytą A. Žagrakalytės knygą „Štai“ išreikšti tiesioginiu balsavimu, inovatyviai, pasitelkiant planšetinius kompiuterius bei susipažinti su kitomis nominuotomis poezijos knygomis: Gyčio Norvilo „Grimzdimas“, Rimvydo Stankevičiaus „Šermuonėlių mantija“, ir Vytauto Stankaus „Skruzdžių skandinimas“.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Nuotraukos Astos Urbelienės, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės