2018 m. gegužės 14 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos interneto skaitykloje vyko paskutinioji šių mokslo metų informacinių technologijų paskaita, į kurią susirinko stropiausios Šiaulių rajono Kuršėnų Trečiojo amžiaus universiteto studentės. Susirinkusiųjų laukė kiek neįprasta paskaita, kurios metu pristatyti nauji, bibliotekos teikiami, išmanieji užsiėmimai su interaktyviu stalu – lenta.
Interaktyvus stalas naujausia ir inovatyvi bibliotekos priemonė, kuri skirta visų amžiaus grupių mokymuisi, tobulėjimui, laisvalaikio praleidimui, žaidimams ir kitoms interaktyvioms veikloms. Užsiėmimai su stalu traukte įtraukia į mokymosi ir pažinimo procesą. Vaikai ar suaugę atlikdami užduotis su interaktyviuoju stalu savarankiškai mokosi ir tobulėja to net nepastebėdami.
Tą dieną studentės pirmą kartą turėjo galimybę prisiliesti prie išmanaus įrenginio ir įveikti keletą spalvingų užduočių, kurios lavino ne tik protą, bet ir išmanaus stalo lietimo įgūdžius. Taip pat mokinės džiūgavo galėdamos tokio „kieto riešutėlio“ pagalba panaršyti interneto platybėse. Išeidamos studentės dėkojo ir dalijosi įspūdžiais, kad paskutinioji šių metų paskaita pati įdomiausia ir jau nekantriai laukia kitų mokslo metų.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja