KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE PRADINUKAI RUOŠĖSI KONKURSUI „PASAULIO PASAKOS“

2017 m. vasario 14 dienos rytą valentiniškai nusiteikę Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos duris pravėrė Kuršėnų Stasio Anglickio 4C klasės mokiniai su mokytoja Daiva Samuiliene. Žinoma susitikimas nebuvo netikėtas – viskas sutarta ir suplanuota. Vaikai su mokytoja atvyko labai rimtu tikslu.
Stasio Anglickio mokyklos pradinukai dalyvauja Rusijos Kaliningrado mieste organizuojamame 5-ąjame tarptautiniame kūrybiniame, meniniame vaikų konkurse „Pasaulio pasakos“. Konkurso tikslas – ugdyti vaikų saviraišką, skatinti mokinius domėtis menu, vystyti tarpregioninį ir tarptautinį bendradarbiavimą, dalintis gerąją patirtimi tarp meninių moksleivių kolektyvų iliustruojant įvairias perskaitytas pasaulio pasakas, netradiciniais metodais ir įvairia technika.
Biblioteka, kaip žinoma, teikia nemokamas, inovatyvias, netradicines paslaugas – edukacinius užsiėmimus su šviečiančiais smėlio ir šviesos spalvų staliukais bei šviečiančiais molbertais, kuriuos dar galima pavadinti – netradicinėmis dailės priemonėmis.
Pradinukų mokytoja pasinaudodama glaudžiu bendradarbiavimu nusprendė konkurso tikslą įgyvendinti bibliotekoje ir pasakas iliustruoti ant šviečiančių smėlio ir šviesos spalvų staliukų bei šviečiančių molbertų. Kūrybinis procesas klostėsi itin sklandžiai. Vaikai iliustravo įvairiausias pasakas: „Nojaus laivas“, „Stebuklingas namas“, „Obuolių maišas“, „Trys ežiuko norai“, „Ežys ir ponia“, „Nepaprastas kalnas“ ir daugelį kitų žinomų pasakų. Mokytojos teigimu rytmetys pranoko lūkesčius, nes ne tik įvairiais būdais iliustruotos pasakos, bet ir pasisemta labai daug teigiamų emocijų, įspūdžių, patirtos emocijos padėjo atsipalaiduoti ir išlaisvinti kūrybą. Vaikai džiaugėsi nuostabiai pavykusiais piešiniais, neįprastu piešimo būdu ir tikėjosi gerų rezultatų konkurse.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja