2019 m. spalio 14 dieną, 14 valandą Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje buvo pristatyta klasikinės lietuvių animacijos filmų programa vaikams. Tuo pačiu metu bibliotekos fotomeno erdvėje išeksponuota jungtinė Lietuvių animacijos dailės paroda. Parodoje eksponuojami filmų eskizai, tapybos ir grafikos darbai, karikatūros, kadrai, piešiniai iš animacinių filmų. Čia pristatomi Nijolės Valadkevičiūtės, Zenono Šteinio, Iljos Bereznicko, Jūratės Leikaitės-Aškinienės, Valento Aškinio darbai. Paroda veiks iki lapkričio 1 d.
Klasikinės lietuvių animacijos filmų programą ir parodą pristatė Šiaulių kino meno vadovas Viktoras Gudajevas. Svečias papasakojo, kaip kuriami lietuviški animaciniai filmai, parodė filmų kūrimo darbinę medžiagą – celuloidus. Celuloidas – filmo kūrimui naudojama plėvelė, ant kurios piešiami judantys personažai. Pasakojo, kad seniau sukurti filmukai restauruoti Į biblioteką atvykę Stasio Anglickio progimnazijos 5-6 klasių mokiniai, lydimi mokytojų Alinos Šimkevičienės ir Ramutės Zorienės, žiūrėjo lietuviškus animacinius filmus: „Baubas“, „Kalėdų senelis“ (rež. I. Bereznickas), „Areoplanas“ (rež. H. Vaigauskas), „Margučių rytas“ (rež. Leikaitė Aškinienė), „Buvo, buvo, kaip nebuvo“ (rež. Z. Šteinys) ir kt.
Labiausiai vaikus ir suaugusius sužavėjo animacinis filmas „Senelės pasaka“ (rež. Leikaitė-Aškinienė), filmas sukurtas remiantis Salomėjos Neries eilėraščiu „Senelės pasaka“.
Klasikinės lietuvių animacijos filmų programa paruošta tam, kad visuomenė labiau susipažintų su lietuviška animacija, nes lietuvių autoriai sąmoningai stengiasi formuoti ir išlaikyti moralinius filmų kriterijus.

Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko struktūrinio teritorinio padalinio vedėja