2017 m. lapkričio 24 d. popietė, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje, buvo kupina skaudžių prisiminimų, išjausto pasakojimo, nesumeluotų ašarų, kartkartėmis nuaidinčio juoko ir begalės apsikabinimų. Tą dieną bibliotekoje viešėjo Lietuvos Respublikos Seimo narys, teatro ir kino aktorius, režisierius, pedagogas, buvęs profesoriaus, kalbininko Vytauto Vitkausko studentas, Robertas Šarknickas, kuris pristatė knygą „Šarkos sielos šauksmas“.
Per paprasta būtų teigti, kad tai buvo knygos pristatymas, tai buvo pasakojimas apie tikrus autoriaus vaikystės išgyvenimus, kai teko augti ne vienuose vaikų globos namuose, internatuose patirti alkio, smurto, vienatvės, kančios, ilgesio, nesaugumo jausmą ir meilės troškulį. Svečias vaizdžiai pasakojo kiekvieną išgyventą vaikystės-paauglystės akimirką, kuomet mokėsi suvokti gyvenimą, kovoti už išlikimą, nugalėti nuolatinį mamos ilgesį, sielos šauksmą, suklupus – atsistoti ir formuotis kaip asmenybei. Bibliotekos svečias susirinkusius ragino mylėti vienas kitą, dalintis gerumu, tausoti ir saugoti ypatingai brangius žmones.
Susitikime dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė ir jos padėjėja Ada Grakauskienė, Kuršėnų miesto bendruomenės nariai ir kiti svečiai, kurie dėkojo autoriui už buvimą kartu, už nepaprastą nuoširdumą ir nieko nelaukdami skubėjo įsigyti knygą „Šarkos sielos šauksmas“.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja