2019 m. liepos mėnesį Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje buvo organizuojami individualūs LEGO konstravimo ir robotikos užsiėmimai. Į užsiėmimus iš anksto užsiregistravę ateidavo vaikai lydimi tėvelių. Užsiėmimo metu vaikai su tėvais turėjo galimybę konstruoti ir programuoti su „LEGO WeDo 2.0, LEGO Mindstorms Education EV3 ir mokomaisiais rinkiniais „Fishertechnik“.

Šie užsiėmimai buvo organizuojami, pagal Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuotą projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, į kurį įsitraukė Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Dovilė Navickaitė dalyvius supažindindavo su konstravimo instruktažu, modelių galimybėmis. Taip pat buvo parodyti jau anksčiau surinkti modeliai, jų veikimo principai. Dalyviai mielai išbandė surinktų robotų – šuniuko ir Gyro Boy funkcijas. Kol vaikai rinko ir konstravo robotus, tėveliai mielai rinkosi knygas, skaitė bibliotekos periodinius leidinius. Užsiėmimų metu dalyviai taip pat mielai išbandė planšetinius kompiuterius „Huawei MediaPad M5 Lite 10“, su kuriais labai paprasta ir smagu piešti.

Vaikai džiaugėsi, kai pavykdavo surinkti norimą modelį ir jį užprogramuoti, žinoma smagiausia dalis – pamatyti surinkto roboto funkcijas. Kūrybinis procesas tėvams bei vaikams suteikė daug gerų emocijų.

Rugpjūčio mėnesį taip pat galima registruotis į individualius LEGO konstravimo ir robotikos užsiėmimus Jums patogiu laiku, el. paštu: kursenubiblioteka@gmail.com.

Dovilė Navickaitė
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė