Laikas taip greit praėjo, kad nė nepastebėjome, jog Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus kino erdvėje vėl rinkosi jaunimas. 2018 metų balandžio paskutinę dieną jau įsibėgėjus vykdyti programos projektą „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“, kurį dalinai finansuoja Lietuvos Kultūros taryba, vėl susitikome su edukatoriumi Ramūnu Snarskiu.
Paskutinį susitikimą moksleiviams buvo paskirta užduotis pasiskirsčius į dvi komandas parašyti scenarijus pagal dokumentinio ir vaidybinio filmo žanrus. Edukatorius skubėjo pagirti moksleivius, nes jie buvo pasiruošę net iki menkiausios smulkmenos. Pirmosios grupės sumanymas – papasakoti apie Kuršėnus ir savo filmuke juos pristatyti. Kuršėnai bus minimi kaip puodžių sostinė, vaikai kalbins ir interviu ims iš Šiaulių rajono Kuršėnų kūrybos namų Keramikos būrelio vadovės Aistės Jakelaitytės, taip pat kalbins ir Kuršėnuose žinomą visuomenės veikėją, politiką, istoriką, knygos „Visi keliai veda į Kuršėnus. Istorinės ir kultūrinės išvykos“ autorių Joną Kiriliauską.
Antroji grupė pasirinko vaidybinio žanro temą „Be patyčių“. Grupelė, pasiskirsčiusi vaidmenimis, mokykloje bandys nufilmuoti gyvenimišką situaciją, kaip skauda tam, iš kurio šaipomasi, ir įrodys, kad visi gali būti lygūs neišskiriant ir nediskriminuojant.
Pasidalinę savo mintimis apie vaikų pristatytus scenarijus, sudėlioję visus galutinius taškus jaunimas išbandė ne tik kamerą, bet ir patys save. Vis tik nėra taip lengva vaidinti, imti interviu ir netgi sunku kalbėti neklystant. Tačiau labai džiugino moksleivių degančios akys, kai patys pabandė paimti kamerą ir mikrofoną į savo rankas. Pradžioje buvo šiek tiek  susikaustę, o vėliau  visiškai įsidrąsino ir šurmulys bei juokas užpildė visą biblioteką. Ką gi, su nekantrumu laukiame moksleivių jau nufilmuotų darbų, kuriuos per kitą susitikimą jie patys bandys montuoti ir tvarkingai viską susidėlioti.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Projektą remia

Projektą vykdo