KURŠĖNIŠKIAI VĖL RINKO METŲ KNYGĄ

Plakatas-2015-mazas-23152016 metų vasario 10 dieną  tradiciškai Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos skaitytojai šurmuliavo Metų knygos 2015 rinkimuose „Skaitymo vilionės”. Linksmai, išradingai ir atsakingai skaitė, pristatinėjo, balsavo.
Onutė Pekštienė, visą gyvenimą dirbusi lietuvių kalbos mokytoja, išsamiai, tiksliai, informatyviai recenzavo Tomo Vaisetos apsakymų knygą „Paukščių miegas”. Tai pirmosios knygos serija. Įspūdingai ir analitiškai pateikti vaizdai, gausi metaforų virtinė taip ir traukia kuo greičiau griebti knygą, atsirasti anuometiniame Vilniuje.
Dalia Laureckienė susižavėjusi perskaitė Valdo Papievio romaną „Odilė, arba Oro uostų vienatvė”, juo sudomino popietės dalyvius, ragindama ramiai, pasigardžiuojant keliauti Paryžiaus gatvėmis, žmogaus santykių labirintais, domėtis neišsemiamais gyvenimo lobiais.
Birutės Jonuškaitės romaną-epopėją „Maranta” neatsitiktinai pristatė Šiaulių rajono literatų asociacijos narė kuršėniškė Julija Kerienė. Ji – dzūkė, o šioje knygoje nemaža teksto dalis parašyta dzūkiškai. Julija didžiuodamasi skaitė užburiančią istoriją, nuoširdžiai ją papasakojo, rekomendavo šią knygą ir kitiems popietės dalyviams.
Karolina Jasiukevičiūtė, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė žiūrovus ir klausytojus nukėlė į romantiškąją Kipro salą. Čia atsirasti visiems padėjo rašytojos Dalios Staponkutės eseistikos knyga „Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji odisėja”. Dalia – mūsų kraštietė, gimusi ir gyvenusi, mokslus baigusi Šiauliuose. Tai geografiškai, psichologiškai, socialiai sudėtingų santykių, įvykių kelionė.
Įsijausti į šį aktualų dabartinei kartai emigracijos pasaulio suvokimą padėjo Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai, muzikinės grupės „Neto“ (vadovė Nerilė Bernotienė) nariai Ieva Šukytė ir Domas Adomaitis. Jie atliko A. Smilgevičiūtės dainą „Pinavija“. Šios knygos pristatymą lydėjo nepakartojamo grožio Kipro salos vaizdai ekrane.
Šiaulių rajono švietimo centro, Trečiojo amžiaus universiteto teatro fakulteto studentės Albina, Adolfina, Marija ir Dalia paruošė draminę kompoziciją pagal Antano Šileikos novelių rinktinę „Pirkiniai išsimokėtinai“. Žaismingai, smagiai suvaidinti epizodai apie lietuvių emigrantų gyvenimą Kanadoje taip ir traukia skaityti šį kūrinį, balsuoti už jį.
Už patikusias Metų knygas bibliotekos vedėja Joneta Filinskė dalyvius kvietė balsuoti „sumokant“ netikrais pinigėliais – kuri surinko daugiausiai pinigėlių, ta ir laimėjo. Šįkart pasisekė Birutės Jonuškaitės romanui „Maranta”, ši knyga Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje buvo išrinkta Metų knyga 2015.

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė