2018 m. rugpjūčio 28 d. Kuršėnuose svečiavosi Lietuvos Respublikos Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, daugelio teisės aktų projektų, pasiūlymų rengėjas, publikacijų teisėtvarkos temomis autorius – Vytautas Bakas.

Susitikimo metu svečias pristatė sudėtingą, tačiau labai aktualią temą – Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atliktą parlamentinį politinės korupcijos tyrimą, išvadas ir siūlymus. Papasakojo, kodėl šis tyrimas buvo pradėtas, kaip politinė korupcija pažeidžia kiekvieno žmogaus, bendruomenės, valstybės interesus. Vienas iš iškalbingiausių pavyzdžių, ko mes visi netenkame vyraujant korupcijai yra – tai, kad – Lietuva kasmet dėl korupcijos rizikos patiria 4,5 milijardų eurų žalos – . Sunku patikėti, bet tokia suma, nukeliavusi į valstybės biudžetą, galėtų gerokai pagelbėti sprendžiant įvairias socialines problemas. Pradedant parlamentinį tyrimą nuspręsta, kad bus analizuojami trys klausimai, sritys, kuriose didžiausią žalą daro korupcija: energetika, politikų finansavimas, strateginiai sektoriai. Tyrimo rezultatas toks kad, visose trijose tirtose srityse aptikta korupcinės veiklos požymių, atskleistos nesąžiningo elgesio schemos ir išaiškinta, kad jose dalyvavo žinomi politikai.

Po pristatymo vyko karštos diskusijos apie valstybės ir bendruomenės klausimus, kuriose dalyvavo ne tik V. Bakas, bet ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, vietos savivaldos nariai, valdžios atstovai ir visi susirinkę.

Rugpjūčio 28-osios dienos susitikimą organizavo Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja