Eilėraščiai, mano vaikai,
Dar ilgiau užsibuvę namuos –
Ieškokit žmonių šilumos.

Juozas Ruzgis

Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka ir Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyrius paminėjo poeto lyriko, mokytojo Juozo Ruzgio 80-ąsias gimimo metines.
2020 m. liepos 13-osios poezijos rytmetį pradėjo šaunieji Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos gimnazistai, ištikimieji bibliotekos savanoriai – Kipras Kunigėlis ir Gabrielius Leščinskas. Susirinkusiems kuršėniškiams, poezijos mylėtojams, padeklamavo  įstabaus grožio eilėraščių, papasakojo poeto autobiografiją. Autentiškais prisiminimais pasidalijo mokytoja Olga Komarova, dirbusi tuometinėje Dirvonėnų vidurinėje mokykloje direktoriaus pavaduotoja.  Olga klausytojams parodė autorius ranka pieštą atviruką, paskaitė jai asmeniškai skirtą eilėraštuką, papasakojo daug negirdėtų ir neaprašytų faktų.
Apžiūrėję spaudinių ir nuotraukų parodą, renginio dalyviai patraukė į dviračių žygį „Sakykit – Lietuvon išėjo“. Žygeiviai užsuko į Juozo Ruzgio gatvę Kuršėnuose, sustojo prie namo Pavenčiuose, kur gyveno poetas, aplankė keletą įvairių vietovių, kurioms buvo skirtos eilės: Luokės kelią, Micaičių kalnelį, karių kapines, Ventos upės pakrantes. Žygio dalyviai vasaros gamtos apsuptyje skaitė poeto  eilėraščius, nulenkė galvas, uždegė žvakutes prie poeto kapo Micaičių kapinaitėse, paskaitė keletą ketureilių.

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė