Skip to content Skip to footer

2020 m. liepos 3 d. Ginkūnų bibliotekoje vyko susitikimas su Ginkūnų krašto tautodailininkais „Kuriantys Ginkūnų krašto žmonės“, skirtas Tautodailės metams. Miestelio gyventojai atvyko susipažinti su tautodaile, jos kūrėjais, pagerbti talentingus meistrus.
Renginio dalyvius pasveikino Kuršėnų meno mokyklos Kairių vietovės Ginkūnų jaunieji akordeonistai, vadovaujami Meilutės Dautarienės.
Vyresnioji bibliotekininkė Rimvida Linauskienė pristatė Ginkūnų tautodailininkų Rasos ir Gintaro Daukšų bei Jono Vaicekausko autorinių darbų parodą, kurioje eksponuojami Gedimino Daukšos tapybos, drožiniai ir skulptūros iš medžio, Užgavėnių kaukės, Rasos Daukšienės – austinės juostos ir riešinės. Skulptoriaus Jono Vaicekausko darbai – akmens ir medžio skulptūros, Užgavėnių kaukės.
Rasa ir Gintaras – ilgamečiai pedagogai, edukacinių projektų sumanytojai, plenerų dalyviai ir tautodailės puoselėtojai. Pasak tautodailininkų Rasos ir Gintaro Daukšų, mes, lietuviai, esame istorine praeitimi turtingos tautos palikuonys. Metų tautodailininke prieš kelerius metus išrinktai Rasai Daukšienei – pintos margaspalvės juostos bene svarbiausias senovės lietuvių kūrybingumo įrodymas. Pedagogas, tapytojas, tautodailininkas Gintaras Daukša, kalbėjo, jog  kūrybinis procesas žadina žmogaus fantaziją, teikia dvasinį pasitenkinimą. Dirbant su vaikais Šiaulių jaunųjų technikų centre abu skleidžia žinią apie senuosius lietuvių amatus: vyras skiepija dailiuosius, o žmona menines technologijas – pynimą, piešimą ant šilko, siuvinėjimą ir kita. G. Daukša mokytojauja ir Zoknių progimnazijoje.
Joną Vaicekauską Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė  pristatė, kaip – skulptorių, akmentašį, medžio drožėją ir rašytoją. Daugiau kaip 40 metų jis kasmet dalyvauja įvairiose parodose. Liaudies meistrui mielesni darbai iš akmens, tačiau ir medis sėkmingai paklūsta, Bet Jonas, žinoma, nepamiršta ir akmens, nes akmenyje vis atranda naujų derinių ir formų grožį. Pasak akmens meistro, į kūrybą vieni meistrai ateina kaip amatininkai, pirma įgūdžiai – paskui kūryba, kiti atvirkščiai – prie akmens žengia su jau užgimusiomis idėjomis. Jonas Vaicekauskas save priskiria prie pirmųjų. Jam akmenyje labiausiai patinka … smūgis. Išleistos  dvi trumpos prozos knygos: „Įžeminimas“ ir „Pasivaikščiojimas“, kuriose sudėtos kūrėjo darbų nuotraukos. Susirinkusius maloniai nustebino naujai išleista knygele vaikams „Debesėlis“, kurioje smagūs eiliuoti skiemenuoti posmeliai pradedančiam skaityti. Knygelę papildo gamtos vaizdų iliustracijos, kurias sukūrė autoriaus anūkė Ramunė. Taip ir dirba skulptorius, drožėjas, knygų autorius – vasarą medį, akmenį apdoroja, žiemą ima ir ką nors parašo. Menininkams buvo įteiktos Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės Ingridos Klupšaitės padėkos.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Komentaras