Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka kartu su padaliniais jau kelinti metai dalyvauja Elektronikos platintojų asociacijos  (EPA) skelbiamame aplinkosaugos projekte „Atsakingas skaitytojas“. Ne kartą esame pasiekę gerų atliekų surinkimo rezultatų, laimėję prizų.

„Atsakingas skaitytojas“ – tai šeštus metus vykstantis aplinkosauginis šalies bibliotekų konkursas. Projektas skirtas šviesti gyventojus apie tinkamą elektroninių ir baterijų atliekų rūšiavimą.
Konkurso organizatorius yra ne pelno siekianti (EPA), kurios vienas iš veiklos tikslų – visuomenės švietimas apie elektroninių prietaisų ir baterijų, tapusių atliekomis, saugų ir tinkamą rūšiavimą.
Projekto „Atsakingas skaitytojas“ konkurse dalyvaujančios bibliotekos  kviečia skaitytojus dalyvauti elektronikos ir baterijų atliekų rinkimo akcijoje. Nebenaudojamas baterijas, smulkius elektronikos prietaisus gyventojai raginami atnešti į bibliotekas, taip pat registruotis jose, kad stambiosios elektronikos atliekos nemokamai būtų išvežamos iš namų. Rezultatyviausios projekto dalyvės šiame konkurse turi galimybę pradžiuginti savo skaitytojus jų pačių išsirinktu 500 Eur vertės knygų krepšeliu, o specialiais prizais – dovanų čekiais – įvertinami ir aktyviausi bibliotekų darbuotojai.

Projekto „Atsakingas skaitytojas“ partnerės yra Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija

Projekto taisyklės

Plakatas-bibliotekoms