Džiaugiamės galėdami pristatyti vis daugiau kolekcijų, kurias turi ir vis pildo Šiaulių rajono gyventojai. Šį kartą pristatome Reginos Žemeckienės knygų skirtukų kolekciją. Moteris ypatingai susijusi su knygų pasauliu, o knygų skirtukai neatsiejama skaitymo proceso dalis, kuri padeda šiek tiek atsikvėpti, sustoti, o kitą kartą grįžus prie knygos tęsti nenutrūkstamai įtraukiančią ir malonią skaitymo kelionę…

Regina Žemeckienė nuo 1989 metų dirba Stasio Šalkauskio gimnazijos bibliotekoje ir vokiečių kalbos mokytoja.  Šiuo metu gimnazijos bibliotekos-informacinio centro vedėja.

Skirtukais R. Žemeckienė susidomėjo 1999 m., kai viena mokinė, penktokė, jai padovanojo savo pieštą skirtuką knygai „Musmirė“. „Labai vertinu rankų darbo kūrinius, todėl dėl šios dovanos labai džiaugiausi“. „Vėliau pamačiau leidiniuose „Justė“, „Flintas“ kartoninius, spalvotus, žaismingus skirtukus. Tai buvo pradžia. Bet jie visi gražiai sugulė į dėžutę ir pasimiršo. Bibliotekoje gaudavome  ir reklaminių skirtukų, juos kažkodėl dėdavau į stalčių…Matyt  ,  – prisimena kolekcionierė.

Kai 2010 m. mokyklos bibliotekoje buvo kraustomi vadovėliai į kitą sandėlį, ponia Regina atrado savo pamirštą dėžutę su pirmaisiais skirtukais. „Pridėjus reklaminius, žiūriu, kad jau ir „kolekcija“! Kažkaip susidomėjau: kiekvienas savaip įdomus. Pati pirkdavau tik vieną kitą, kuris labai patikdavo. Kai sužinojo draugai ir bendradarbiai, tai mano kolekcija labai pasipildė. Sužinojusi, kad renku skirtukus knygai, mane aplankė buvusi mokinė kolekcininkė Regina Mačiulytė su dovanomis. Ji turi įspūdingą skirtukų kolekciją, bendrauja su kolekcininkais iš viso pasaulio, rengia parodas, pati daro skirtukus. Dėka jos mano kolekcija vėl pasipildė“,  – džiaugiasi pažnekovė.

„Manau, esu „pasyvi“ (jei taip galima pasakyti) kolekcininkė, specialiai jų neieškau“, – mintimis dalijasi R. Žemeckienė .

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė