Populiarindama literatūros sklaidą sausio 12-osios dienos popietę Ginkūnų biblioteka pakvietė skaitytojus, kurių dauguma senjorų klubo „Gabija“ nariai, į  knygų parodos „Senose knygose – nesenstanti išmintis“ pristatymą. Knygų parodos autorė – Šiaulių miesto vaikų lopšelio-darželio „Salduvė“ direktoriaus pavaduotoja Gražina Kriaučiūnienė. Pedagogė susirinkusiems pristatė seniausias knygas, vadovėlius, išleistus tarpukario Lietuvoje, piešinius, kuriuos ji rado prieš tris dešimtmečius apsigyvenusi Šiaulių burmistro Juozo Naujalio šeimos name. Bibliotekos erdvėje įkurdintos ir eksponuojamos vaikiškos iliustruotos knygelės. Ši paroda padeda susipažinti su tuo, ką skaitėme, kaip gyvenome, kaip mokėmės. To laikotarpio leistose knygose randami įdomūs patarimai, kurie aktualūs ir šiandien.
Vakarop Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Ginkūnų filialo darbuotojai susirinkusius parodos lankytojus pakvietė į  Laisvės gynėjų dienos paminėjimą, kuris vyko Ginkūnų dvare. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos istorijos mokytoja Alina Šivickaitė kvietė jaunuomenę būti pilietiškais, mylėti savo Tėvynę, nepamiršti savo istorijos ir vertinti Laisvės gynėjų pasiaukojimą vardan Lietuvos ir jos žmonių. Buvo uždegtos atminimo žvakutės, susirinkusieji dalijosi prisiminimais, vaišinosi arbata, žiūrėjo Augustės Tamutytės sukurtą filmą apie 1991 metų sausio 13-osios dienos įvykius.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė