Žiemišką rudens popietę, lapkričio 15-ąją, moterys rinkosi į jaukų knygos pristatymo vakarą Drąsučių kultūros namuose. Drąsučių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Asta Urbelienė pristatė Dr. Clarissos Pinkolos Estes knygą „Bėgančios su vilkais“. Klasikinis ir novatoriškas veikalas, tyrinėjantis moters dvasinį gyvenimą, – išverstas į daugiau kaip 25 kalbas ir įvertintas prestižinėmis ir garbingomis premijomis už psichoanalizės plėtojimą. „Kiekvienoje moteryje slypi galinga jėga, pasižyminti tobulais instinktais, kūrybos aistra ir nesenstančia išmintimi. Tai – Laukinė Moteris, instinktyviosios moterų prigimties įsikūnijimas. Bet ji grėsmingai nyksta. Nors visos gimstame dosniai laukinės prigimties apdovanotos, vėlesni visuomenės bandymai mus “civilizuoti” ir įsprausti į griežtus rėmus galiausiai užgniaužia iš sielos gelmių aidintį ir gyvybę teikiantį vidinį mūsų balsą“ (Dr. Clarissos Pinkolos Estes „Bėgančios su vilkais“).
„Knygoje bėgančios su vilkais dr. Estes pateikia gausybę įvairių kultūrų mitų, pasakų bei istorijų, kurių daugelį pati paveldėjo iš savo šeimos, norėdama padėti moterims atkurti laukinius, sveikus, pranašiškus šios instinktyviosios prigimties bruožus. Besigilindamos į šios įstabios knygos autorės sekamas istorijas bei komentarus, mes iš naujo atrandame, pažįstame, pamilstame ir suprantame Laukinę Moterį, mes kaip stebuklą ar gyduolę glaudžiame ją prie širdies. Dr. Estes psichologija dosni ir vaisinga, tai – moters sielos pažinimas pačia tikriausia prasme“ (Dr. Clarissos Pinkolos Estes „Bėgančios su vilkais“).
Taip pat renginio metu Drąsučių moterų klubo „Gyvenimo prieskoniai“ vadovė Inga ne tik pravedė paskaitą apie žalingus įpročius, bet ir smagiai įsuko moteris į rokenrolo, sambos, polkos ir valso šokius. Šaltis visai netrukdė, nes šiluma sklido iš vidaus. Moterys dėkojo viena kitai už malonų, šiltą, ritmingą ir prasmingą vakarą.

Asta Urbelienė,
Drąsučių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė