Knygą tau nešu, pirmą žodį, pirmą raidę,
Lobį tą minčių, nuo kurių gali apsvaigti!
Ji bus mums visiems-turtas mūs mažos tautelės,
Šviesa knygnešių, jų šventų širdžių dalelė.
/Aidas Kalinčiukas/

2019 m. kovo 21 d. Kurtuvėnų mokyklos-daugiafunkcio centro pradinių klasių mokiniai susirinko į Kurtuvėnų bibliotekoje organizuojamą renginį ,,Knygnešius prisimenant“. Vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė renginio dalyvius supažindino su knygnešių veikla. Ji akcentavo, kad dabartinę Kurtuvėnų regioninio parko teritoriją taip pat slapta mynė knygnešių pėdos. Kurtuvėnuose buvo žinomi knygnešiai: Meškauskis, Ona Butkutė, Jonas  Butkus, Vitkauskis, Gedgaudas. Su knygnešiais artimai bendravo ir lietuvišką spaudą platino  Povilas Višinskis, tuo metu Kurtuvėnuose mokęs grafo Pliaterio vaikus. Vaikai, išklausę bibliotekininkės pasakojimo, įmindami mįsles-nuorodas, mokyklos kieme ieškojo paslėptų knygų. Grįžę į biblioteką, apžiūrėjo parodėlę, skirtą Knygnešio dienai paminėti, gamino savo piešinių knygutes.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė