Vienas po kito jau vyksta užsiėmimai Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus Kino erdvėje. Pradėjus vykdyti programos projektą „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“, kurį dalinai finansuoja Lietuvos Kultūros taryba, šįkart 2018 metų balandžio 16-ąją užsiėmimą kino tematika vedė Šiaulių profesinio rengimo centro profesijos mokytojas, Šiaulių jaunųjų technikų centro vaizdo operatorių būrelio vadovas, Šiaulių vaikų dienos centro, klubo „Tarp savų“ audiovizualinio meno būrelio vadovas, Šiaulių kino meno klubo narys, fotografas, daugelio filmų autorius Ramūnas Snarskis. Edukatorius visų pirma trumpai papasakojo apie save: kuo jis svajojo būti užaugęs, kaip atsirado jo gyvenime kinas ir kaip darbas gali tapti mėgstamu hobiu. Aštuntos klasės moksleiviai iš Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos galėjo iš arčiau susipažinti, pačiupinėti ir išbandyti vienas iš pirmųjų kino kamerų ir sužinoti, kaip laikui bėgant jos tobulėjo ir keitėsi ne tik dydžiu ir svoriu, bet ir savo funkcijomis. Taip pat buvo pristatyti du trumpi vaizdo filmai – vaidybinis ir dokumentinis. Juos peržiūrėjus edukatorius moksleivius padalino į dvi komandas ir pateikė jiems užduotis: iki kito susitikimo parašyti scenarijus. Vienai grupei teko vaidybinio filmo žanras, o kitai – dokumentinio. Susitikus antrą kartą bus įdomu pamatyti, kaip jaunimas įsivaizduoja, kaip atrodo filmo kūrimas, scenarijaus rašymas ir vaidyba. Ramūnas Snarskis pažadėjo kitąkart supažindinti iš arčiau moksleivius su filmų kūryba – kaip dirbti su tikra, profesionalia kamera, mikrofonu.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Projektą remia

Projektą vykdo