KARBAUSKIS, RAMŪNAS – POLITIKAS, KULTŪROS MECENATAS

∗1969 gruodžio 5 Naisiuose, Šiaulių r.  Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, kultūros mecenatas. 1994 m. baigė Lietuvos žemės ūkio akademijos Agronomijos fakultetą. 1990 m. įsteigė uždarąją akcinę bendrovę „Agrokoncernas“. Nuo 1997 m. ūkininkų sąjungos narys. 1997–2000 m. Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys. 1996–2004 m. ir nuo 2016 m. – LR Seimo narys, LR Seimo Kultūros komiteto pirmininkas, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas, įvairių parlamentinių grupių narys. 1997–2001 m. Lietuvos valstiečių partijos pirmininkas, 2009–2012 m. Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkas, nuo 2012 m. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas. „Naisių vasara“ festivalio, teatro, radijo ir TV serialo, Baltų dievų skulptūrų ir daugelio kitų muziejų Naisiuose sumanytojas ir mecenatas. Sveikatinimo projekto „Išsaugokime vyrus“, įvairių kultūros ir švietimo projektų, knygų leidybos iniciatorius ir mecenatas. 2013 m. kartu su Andriumi Mamontovu įkūrė paramos ir labdaros fondą „Švieskime vaikus“. Šiaulių rajono jaunimo centro, Lietuvos moksleivių šaškių lygos steigėjas, 2006–2016 m. Lietuvos šaškių federacijos prezidentas.

APIE R. KARBAUSKĮ

Paskelbtas metų žmogumi: [Naisių kaimo šventėje Ramūnas Karbauskis paskelbtas Metų žmogumi] // Šiaulių kraštas. – 2011, kovo 22, priedas „Krašto žinios“, p. 3.
Brikas, Algimantas. Mecenato siūlymai atsimuša į valdžios sieną: [apie verslininko Ramūno Karbauskio siūlymus rajono valdžiai išnuomoti jo bendrovei priklausantį pastatą ir ten įkurdinti Šiaulių rajono viešąją biblioteką]. – Iliustr. // Šiaulių kraštas. – 2013, vas. 4, p. 1, 3.
Žmoguje reikia auginti vertybes: [pokalbis su verslininku, kultūros mecenatu Ramūnu Karbauskiu / kalbėjosi] Rita Žadeikytė; Giedriaus Baranausko nuotr. – Iliustr. // Šiaulių kraštas. – 2013, priedas „Atolankos“, p. 6, 8.
Šiaulių rajono garbės piliečio regalijos įteiktos Ramūnui Karbauskiui. – Iliustr. // Šiaulių kraštas. – 2019, vas. 19, p. 3.