Artėjant didžiausioms metų šventėms – Kūčioms ir Kalėdoms – labai daug kalbama apie pasirengimą joms. Neretai atsitinka taip, kad tėvai, užsivertę šventiniais darbais, pamiršta pabendrauti su mažaisiais apie tikrąją šių švenčių reikšmę ir prasmę. Todėl, 2017 metų gruodžio 15 dieną Vaikų literatūros skyriuje vaikų klubas „Smalsučiai“ nusprendė pasidalinti savo mintimis, tradicijomis ir idėjomis kartu su bibliotekininkėmis. Iš pradžių pabendravome su vaikais apie tai, kaip jie supranta Kalėdas, ko tikisi tą dieną ir kas juos labiausiai žavi švenčių laikotarpiu. O geriausiai viską sužinoti ar prisiminti tai, ką žino, žaidimo forma. Bibliotekininkė pateikė vaikams 15 teiginių, o susirinkusiems reikėjo pasakyti tai tiesa ar melas. Taip diskutuojant ir komunikuojant „smalsučiai“ prisiminė Trijų Karalių vardus, kiek elnių tempia Kalėdų Senelio roges, kiek Lietuvoje ant Kūčių stalo patiekiama patiekalų, kur gimė Jėzus ir pan. Vaikai apie šventinį laikotarpį turi tikrai nemažai žinių, kas labai džiugina.
Taip pat iškarpėme šventiškus skirtukus knygoms, kurie bus skirti VšĮ „Eterna Vita“ vaikams, pas kuriuos bibliotekininkės lankysis „Knygų Kalėdų“ skirtai akcijai jau kitą savaitę. O parašę vienas kitam palinkėjimus suskubome puošti nors ir mažos, bet mielos Kalėdinės eglutės. Vieną eglutę biblioteka jau turi. O ji tikrai ypatinga – kitokia, netradicinė, prie kurios bibliotekos skaitytojai netgi noriai fotografuojasi. Tai „eglutė“, sudėliota iš žalios spalvos knygų, papuošta blizgučiais bei dekoracijomis, o jos viršūnėje – sidabrinė Kalėdų žvaigždė. Kaip visada su „smalsučiais“ valanda praeina it 5 minutės.
Vaikai pasidžiaugė, kad bibliotekoje galima ne tik pasiimti bei grąžinti knygas. Tad, besišildydami prie arbatos puodelio, spėjome apžiūrėti kalėdinę spaudinių parodą „Link Kalėdų žvaigždės“ bei Šiaulių rajono Daugėlių lopšelio-darželio „Kiškučių“ grupės piešinių parodą „Jau žiemužė atkeliavo“. Nors tai turėjo būti paskutinis šių metų vaikų klubo „Smalsučiai“ susitikimas – neatsisveikinome. Kadangi vaikams patinka užsiėmimai bibliotekoje, nusprendėme pagalvoti apie dar vieną popietę kitą penktadienį.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė