2018 metų liepos 6 dieną  Kairių bibliotekos skaitytojai lankėsi pažintinėje – edukacinėje išvykoje, pas Kairiuose gyvenančią kolekcionierę, Kairių seniūnijos Salduvės seniūnaitę Nijolią Kasparavičienę.
Moteris renka viską, kas susiję su ramunėmis: atvirukus, knygas, paveikslus, įvairius daiktus. Kolekcijoje yra net žiebtuvėlis, botai, kaliošai, molinė plokštė, papuošti ramunėmis. Laikui bėgant eksponatų vis daugėjo, o kad jie negulėtų paslėpti dėžėse, Nijolia nusprendė įkurti „Ramunyną“, taip suteikdama galimybę ir kitiems pamatyti jos sukauptą kolekciją.
Į „Ramunyną“ užeiti pakvietė Meškutis ir Ežiukas – tai du eksponatai, kurie neturi ramunių. Tai veikėjai iš Kozlovo knygos „Ežiukas rūke‘‘, kurioje yra pasakojimas apie ramunę, kurią ežiukas ir meškiukas įsimylėjo.
Kolekcionuoti Nijolia pradėjo besimokydama mokykloje, kai gavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos užduotį rasti atvirukų su ramunėmis ir tekstų apie ramunes. Nuo tada ir pradėjo rinkti atvirutes su ramunėm, vėliau pradėjo rinkti įvairius daiktus. Kolekcijoje yra ir kursinis darbas „Ramunės motyvas lietuvių poezijoje“, bei diplominis darbas „Ramunės ir rožės motyvas lietuvių poezijoje“.
Dabar jos kolekciją sudaro virš 4 tūkst. sužymėtų eksponatų. Išklausę pasakojimo, kolekcininkei padovanojome kairiškės Nijolės Špečkauskienės paveikslą „Ramunės“, kuris taip pat papildys kolekciją. Vėliau buvome pakviesti į „Ramunėlės užeigėlę“, kur ragavome ramunėlių arbatą, ir dalyvavome smagioje viktorinoje.

Dėkojame už nuoširdų priėmimą.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė