2018 metų birželio 11–12 dienomis jaunimas iš Daugėlių pagrindinės mokyklos dirbo labai intensyviai. Kadangi Lietuvos Kultūros tarybos dalinai finansuojamas projektas „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“ bus vykdomas su vasaros atostogų pertrauka, jaunuoliai skubėjo įvykdyti užsibrėžtus planus. Šįkart filmavimai su edukatoriumi Ramūnu Snarskiu vyko ne Kino erdvėje, bet už jos ribų. Po paskutinio susitikimo, kai vaikai buvo pasiskirstę grupėmis ir užduotimis, viena grupelė susitarė su Šiaulių rajono Kuršėnų Kūrybos namų Keramikos būrelio vadove Aiste Jakelaityte dėl interviu ėmimo. Vadovė pasakojo apie molį – kaip jis lipdomas, glazūruojamas, kad tai tarsi terapijos priemonė, kuri sugeria neigiamas emocijas. Edukatoriui atsivežus profesionalią kamerą, viena iš moksleivių ėmė interviu, o jos kolega filmavo. Kadangi vaikų užduotis – paruošti filmą apie Kuršėnus, jaunimas stengėsi nufilmuotį pačias svarbiausias Kuršėnų miesto vietas. Žinoma, filmavimai vyko ir atnaujintoje Lauryno Ivinskio aikštėje prie žymiojo paminklo bei prie ąsočio – Kuršėnų – puodžių sostinės  simbolio, pasitinkančio į miestą atvykstančius nuo Telšių ir Micaičių. Kita filmavimo stotelė – Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras. Ten „operatorius“ su „žurnaliste“ kalbino direktorę. Pastaroji supažindino su amatais nuo seniausių laikų iki šių dienų. Ten ypač daug surinkta keramikos dirbinių. Nufilmavę ir viską įamžinę kitam kartui jaunimas rinksis jau filmų montavimui.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Projektą remia

Projektą vykdo