Interaktyvi kilnojamoji paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“, skirta  pristatyti svarbiausius lituanistikos ir kalbotyros pasiekimus, supažindinti su lietuvių kalbos istorija, skatinti pasididžiavimą lietuvių kalba, atskleisti jos išskirtinumą ir vietą pasaulio kalbų kontekste. Ekspozicijoje unikalūs, interaktyvūs eksponatai – kalbos žaislai leidžiantys kiekvienam lankytojui paliesti rankomis, pajusti jos išskirtinumą.
2018 m. spalio 9–12 dienomis Naisių bibliotekoje veikiančią parodą aplankė Naisių mokyklos mokiniai ir suaugusieji. Lankytojai susipažino su indoeuropiečių kalbų grupe.
Raštas – vienas didžiausių išradimų,  padedantis bendrauti, kuris daug kartų buvo tobulinamas. Jauniesiems parodos lankytojams buvo įdomu atsispausdinti ant lapo savo vardą, be to sužinojo iš kur kilusi raidė. Tai išbandė visi vaikai.
Simbolinis žodynas – šviečiantis eksponatas su atverčiamais žodžiais, pristato pasirinktų žodžių kilmę,  ar jie buvo paveldėti, pasiskolinti iš kaimynų, sukurti žymių asmenybių. Vaikai pabandė atspėti iš kur kilęs žodis. Tuos, kurie atspėjo žodžių kilmę, bibliotekininkė Benita Dabregienė apdovanojo prizais.
Bibliotekoje vykstančią parodą aplankė ir vaikai iš Vokietijos, kalbantys lietuviškai. Jiems buvo labai įdomu sudėlioti ir atsispausdinti savo vardus.
Paroda labai patiko visiems lankytojams. Dėkojame už galimybę susipažinti su lietuvių kalba netradiciškai.

Benita Dabregienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė