2017 metų gruodžio 14, 15, 20, 21 dienomis Aukštelkės bibliotekoje vyko mokymai, kuriuos vedė vyresnioji bibliotekininkė Roberta Šinušienė. Rugsėjo ir spalio mėnesiais vyresnioji bibliotekininkė R. Šinušienė dalyvavo projekto „Mobili inovatyvių technologijų laboratorija vaikams ir jaunimui“ mokymuose. Mokymai vyko  Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Projekto tikslas – ugdyti vaikų ir jaunimo, gyvenančių regionuose, taip pat ir turinčių specialiųjų poreikių, skaitmeninį raštingumą ir skaitmenines kompetencijas panaudojant mobilią inovatyvių technologijų laboratoriją, siekiant mažinti jų skaitmeninę ir informacinę atskirtį ir sudarant prielaidas jų sėkmingai socializacijai bei ekonominei integracijai. Užsiėmimai sulaukė didžiulio dėmesio. Dalyviai planšetėse išbandė „Bamboo“, „123D Sculpt+“, „123D Design“ programas, kompiuteriuose – „Cospaces“ programą. Su inovatyviomis technologijomis susipažino ir jas išbandė 10 vaikų, tame tarpe ir su specialiaisiais poreikiais. Mokymuose visiems didžiausią įspūdį paliko virtualios realybės akiniai. Projekto rėmėjai: Lietuvos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, JAV ambasada Lietuvoje.

Roberta Šinušienė,
Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė