Kužių biblioteka sėkmingai vykdo projektą ,,Pasiryžk pokyčiams“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia Šiaulių rajono savivaldybė. Projekto tikslas: Kužių miestelio ir aplinkinių vietovių vienišus žmones įtraukti į meno terapines ir savęs pažinimo veiklas, puoselėjant gerus tarpusavio santykius, visavertę senatvę, atsikratant įvairių baimių ir stereotipų. Spalio 11 d. popietę kužiškiai ir gilaitiškiai buvo pakviesti į iliuzijos meno terapinius užsiėmimus, kuriuos vedė iliuzionistas, Lietuvos iliuzonistų klubo garbės narys Jonas Ziemelis. Renginio pradžioje visus susirinkusius pasveikino Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Nijolė Viktoravičienė. Ji priminė, kad emocijos, tai žmogaus vidinio pasaulio išraiškos. Vienas iš būdų padaryti gyvenimą laimingesnį – pripildyti jį teigiamų emocijų. Šio susitikimo tikslas, patirti tik teigiamas emocijas: nuostabą, susižavėjimą ir laimę.
Svečias popietės dalyvius pakvietė pakeliauti iliuzijos meno labirintais, priversdamas ne tik retoriškai paklausti „o kaip tai galima padaryti…”, bet ir patiems pamėginti atlikti vieną ar kitą triuką. Kužiškiams ir gilaitiškiams patiko iliuzionisto geras humoro jausmas, subtilūs pašmaikštavimai, mokėjimas jausti ir valdyti publiką. O baigiantis susitikimui Gilaičiuose, bibliotekininkė Rita Bielskienė paminėjo, kad sukurta iliuzija čia ir dabar, padeda žmogui atsipalaiduoti, pajausti minčių ir jausmų stabilumą, ir svarbiausia – suteikia galimybę pasijusti reikalingam ir svarbiam.

Nijolė Viktoravičienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė