2020 m. sausio 17 d. Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje vyko valandėlė vaikams „Knygos pataria kaip leisti laisvalaikį“. Vyresnioji bibliotekininkė Liongina Šufinskienė  vaikus pakvietė aptarti ir pasimokyti iš knygų, kuriose rašome kaip išradingai ir įdomiai praleisti laisvalaikį. Vaikai vartė knygas  ir garsiai skaitė apie jiems patikusius žaidimus, kūrybinius darbelius ir kitokias veiklas. Gabrielei Norkevičiūtei labai patiko knyga „Šimtas naujų žaislų ir patarimai, kaip juos pasigaminti“, kurioje patariama kaip patiems pasigaminti paprastų ir nesudėtingų, bet originalių darbelių iš įvairių medžiagų. Tadą Grigaitį sudomino Reginos Grabbet knyga „Didžioji spalvota žaidimų knyga“. Iš šios knygelės vaikai žaidė net tris žaidimus: „Žaidimas su skrybėlėmis“, „Dėdė iš fantazijos šalies“ ir „Atspėk situaciją“. Urtei ir Elėjai, mažiausioms valandėlės dalyvėms,  labiausiai patiko spalvinimo knygelės, kurių paveikslėlius mergaitės suskubo spalvinti.  Ne vieną vaiką sužavėjo“ Pierdomenico Baccalario ir Tommaso Percivale knyga „50 dalykų, kuriuos turėtum išbandyti iki 13 metų“. Renginukas buvo įdomus ir netruko prabėgti. Vaikai skirstėsi namo iš knygų išmokę įvairių laisvalaikio praleidimo būdų, naujų žaidimų, džiaugdamiesi, kad jų galės išmokyti ir draugus.

Liongina Šufinskienė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė