Birželio 1 dieną- Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Rokiškio miesto aikštėje šurmuliavo ,,Vaikystės šventė“, kurios metu vyko  XX Aukštaitijos regiono lėlių teatrų šventė ,,Kai atgyja lėlės“. Šią šventę organizavo Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka. Kartu su kolektyvais iš Anykščių, Biržų, Panevėžio, Rokiškio, Zarasų, Ludzos (Latvija), dalyvavo ir lėlių teatras STEBUKLINGAS LAGAMINAS iš Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos. Daug plojimų ir vaikučių juoko sulaukė jų spektaklis pagal lietuvių liaudies pasaką ,,Ką senelis padarys — viskas bus gerai“.

Šventėje dalyvavo ir Juozo Keliuočio bibliotekos globėja Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, kuri pristatė savo vardinę knygų lentyną ,,Mano vaikystės biblioteka“. Atsakinėdama į personažų klausimus, L.Graužinienė papasakojo susirinkusiems, kokias knygutes ji mėgo skaityti ir kokį įspūdį jai paliko pirmasis apsilankymas bibliotekoje.

Vėliau vyko lėlininkų kūrybinė laboratorija ,,Medžio svajonės“, kurią pravedė  lėlių teatro ,,Avilys“ vadovas Arūnas Pakulevičius. Jis papasakojo apie lėlių teatro atsiradimą, pagrindines jos kryptis, pakvietė visus susikurti savo lėlę iš popieriaus.

Nors diena buvo labai karšta, vaidinti lauko sąlygomis buvo nemažas išbandymas, o ir kelias tolimas, tačiau mes džiaugiamės, kad galėjome sudalyvauti šioje šventėje, pamatyti puikių spektaklių, susitikti su kolegomis. Už tai mes labai dėkingi Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei Ingridai Klupšaitei.

Gruzdžių Augustino Griciaus  bibliotekos
vyresnioji bibliotekininkė Jurgita Jasiškytė