2017 m. rugpjūčio 17 d. Ginkūnų bibliotekos senjorų klubo „Gabija“ moterys drauge su vyresniąja bibliotekininke Rimvida Linauskiene lankėsi Verbūnų bibliotekoje. Išvyka surengta  ir skirta Piliakalnių metams „Piliakalnis senas mums praeitį mena“ paminėti.

Grupę pasitikusi Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė pirmiausia pasiūlė aplankyti Luponių piliakalnį, dar kitaip vadinamą Perkūno, Raganų kalnu. Iš Antaninos pasakojimo sužinojome jo istoriją, apipintą legendomis. Pasirodo, kad tai du kalneliai – didesnis – piliakalnis, o mažesnis – Luponių senkapis, datuojamas 10-12 amžius. Nuo kalnelio atsiveria gražūs toliai, matosi Verbūnų gyvenvietė. Kitas aplankytas objektas – Verbūnų koplytėlė.  Kelias vedė pro buvusius Verbūnų dvaro pastatus į biblioteką, kuri įsikūrusi naujose patalpose. Su malonumu apžiūrėjome mobiliuosius nuotraukų stendus apie Verbūnų etninį paveldą, žiūrėjome Verbūnų bibliotekos sukurtą filmą  ,,Verbūnai – čia mano šaknys, čia aš gyvenu…“. Išgirdome apie iškilius šio krašto žmones, papročius, istorijas.

Paskutinis lankytinas objektas –Žydų genocido kapinės Luponių miške. Jose 1942-1943 metais mirčiai buvo pasmerkti keli tūkstančiai žydų. Daugiausiai jų – iš Šiaulių geto. Prie paminklo ir ant  kapaviečių padėjome akmenukų.

Su neišdildomais įspūdžiais, bei geromis emocijomis grįžome namo. Kelionė buvo išties įspūdinga, sulaukta tik gerų senjorų atsiliepimų.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji  bibliotekininkė