2018 m. kovo 9 d. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ginkūnų struktūriniame teritoriniame padalinyje vyko rytmetis „Renkame gražiausią posakį“, skirtas Lietuvių kalbos dienoms. Rytmetyje dalyvavo Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos 8 klasės mokiniai (mokytoja Aušra Višniauskienė). Moksleiviai skaitė parengtus iš perskaitytų knygų  patikusius posakius ir išrinko 3 labiausiai jiems patikusius. Gražiausiu posakiu išrinkta ištrauka iš Veronikos Roth knygos „Pažymėtieji“  – „Pasaulis visada mums padeda dėl svajonių, kad ir kokios jos kvailos atrodytų“(Simona Kuizinaitė). Antroji  – Dainos Opolskaitės knygos „Ir vienąkart Riči…“ mintis  – „Gyvenimas panašus į pamoką, kuri tik pasibaigia ir vėl prasideda iš naujo“ Andželika Vrubliauskaitė). Trečioji – Kristinos Gudonytės  „Blogos mergaitės dienoraštis“ – „Žmonės nesikeičia, o meilė galingiausias ir labiausiai nevaldomas dalykas pasaulyje“ (Agnė Vrubliauskaitė).
Mokiniams patiko rytmetis, skaitytos ir rinktos ištraukos daugelį  sudomino, draugai rekomendavo perskaityti jiems patikusius kūrinius.
Bibliotekoje parengtos spaudinių parodos:  „Lituanistinė literatūra bibliotekos lentynoje“, skirta Lietuvių kalbos dienoms, Šiaulių logopedinės mokyklos priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų paroda „Geltona, žalia, raudona – tai Lietuva“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Šiaulių miesto Medelyno progimnazijos mokinių sukurtų pilių maketų paroda  „Mano  Lietuva – mano tvirtovė“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Maloniai kviečiame aplankyti naujas ekspozicijas.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė