2020 m. vasario 10–15 d. minima Saugesnio interneto savaitė. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Ginkūnų biblioteka organizavo vaikams šviečiamąsias saugesnio interneto veiklas, įvairius žaidimus, testus.
Vasario 11 d. Ginkūnų darželio-lopšelio ,,Varpelių“ grupės vaikai su ikimokyklinio ugdymo vyresnioji  auklėtoja Rūta Tumuliene, auklėtojos padėjėja J. Rutkauskaite lankėsi Ginkūnų bibliotekoje. Vyresnioji  bibliotekininkė Rimvida Linauskienė paaiškino vaikams kas sudaro kompiuterį, kas yra internetas, kada jis būna nesaugus, kaip saugoti savo duomenis internete , kada kompiuteris ,,pasigauna virusą“, kokie yra jo ,,vaistai“. Ugdytiniai praktiškai mokėsi pasijungti kompiuterį, naudotis kompiuterio klaviatūra, pelyte.
Tos pačios dienos popietę, Ginkūnų vaikų dienos centro (Lietuvos krikščioniškas fondas) vaikai kartu su  socialine pedagoge Asta Stanceliene ir savanore Rimante Linkiene, bibliotekoje dalyvavo interaktyviose veiklose „Saugių slaptažodžių dirbtuvės“ ir „Nuotraukų skelbimas internete“.  Dalyviai žiūrėjo 5 klasės mokinės M. Bramanaitės „Biteable“ vaizdo įrašų kūrimo platformoje sukurto trumpo filmuko apie saugų internetą (filmuko nuoroda pridedama https://biteable.com/watch/accountant-ad-copy-2448337). Kartu su bibliotekininke aptarė saugių slaptažodžių principus ir nuotraukų skelbimą internete. Vaikai puikiai susidorojo su užduotimi – suskirstyti nuotraukas į tinkamas ir netinkamas viešinti internete. Užsiėmimo pabaigoje susirinkusieji pasitikrino savo žinias atlikdami testą „Ar esi saugus internete?”.
Vasario 13 d. bibliotekoje lankėsi Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos priešmokyklinių „Gudručių“ ir „Smalsučių“ grupių vaikai, lydimi mokytojų  Raimondos Aušbikavičienės ir Indrės Šeškevičiutės. Ne paslaptis, kad išmaniaisiais įrenginiais dabar nevaržomai naudojasi net ikimokyklinukai. Bibliotekininkė vaikų teiravosi apie išmaniąsias technologijas jų gyvenime ir pateikė žinių apie saugų šių įrenginių naudojimą, apie pavojus, tykančius virtualioje erdvėje. Mažiesiems buvo pasiūlytas žaidimas „Sugalvok“. Prisijungę bibliotekos kompiuteriuose, vaikai praktiškai pabandė susirasti mėgstamus žaidimus ir juos pažaisti.
Reikia tikėtis, vykę renginiai priminė pagrindinius saugaus elgesio principus internete, o pasibaigus Saugaus interneto savaitei, paskatins vaikų saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė