Vaizdinė veikla ugdo žmogaus jutiminius spalvų, formos, kompozicijos jausmus ir skatina perkelti į savarankišką veiklą. Todėl svarbu ne tik apsirūpinti žiniomis, įgūdžiais, bet ir išnaudoti kūrybinį potencialą, išmokyti pamatyti magiškiausią neįprastą būdą. Vienas iš jų – netradicinis piešimo druska metodas.
2020 metų vasario 7 dienos popietę Ginkūnų bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas suaugusiems „Brangiausios spalvos – Lietuvai“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Kartu su Ginkūnų Sofijos  ir Vladimiro Zubovų mokyklos dailės ir technologijų mokytoja Romualda Katauskaite bei šios mokyklos šeštos klasės mokine Patricija Gedminaite iš spalvotos kreidos ir druskos mišinio moterys bandė kurti vaizdus. Dekoruoti naudojome stiklinius indus: skaidraus stiklo stiklines, taures. Paėmus šaukštu skirtingos spalvos mišinį nuosekliai kaitaliojo spalvas, dėstant sluoksnius spalvine seka. Pritaikiusios savo įgūdžius ir vaizduotę dalyvės savo rankomis sukūrė savotiškus spalvų derinius. Dekoruotus indus papuošėme trispalve tulpe. Šis užsiėmimas tapo savarankiškumo paskata, malonus kūrybiškumas ir sėkmė!
Tegul mažas, bet gražus darbas atliktas LIETUVAI.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė